– Kiedy przychodzi Duch Święty, uczniowie doświadczają obecności żywego Boga, odzyskują poczucie misji. Od momentu Pięćdziesiątnicy rozpoczyna się nowa era, nowe dzieje, w których Duch Święty prowadzi wspólnotę uczniów. Jeśli nie przyjmiemy Ducha Świętego, nie będziemy w stanie uwierzyć, że Jezus żyje! – zwraca uwagę ks. Michał Olszewski SCJ w zbiorze konferencji poświęconych Trzeciej Osobie Trójcy Świętej.

Fundacja Profeto.pl wydała właśnie audiobook „Ruach – moc Miłości”. Ruach to najczęstsze określenie Ducha Świętego, które pojawia się na kartach Pisma Świętego i znaczy tyle co „wiatr”, „tchnienie”. Jest to już czwarta pozycja w całości poświęcona Duchowi Świętemu, jednak zupełnie inna od „Żyć w Duchu Świętym”, „Bóg daje charyzmaty” czy „Jezus działa w mocy Ducha”, które ukazały się nakładem wydawnictwa eSPe. Co ją odróżnia? Nie jest przeznaczona tylko dla wspólnot Odnowy, charyzmatyków i wielkich posług w Kościele, ale dla każdego człowieka zaproszonego do życia w Duchu Świętym.

W cyklu konferencji ks. Michał Olszewski wyjaśnia, kim jest Duch Święty, jak działa w życiu Kościoła i w życiu osobistym każdego człowieka wierzącego. Twórca Grupy Profeto koncentruje się na darach i charyzmatach Ducha Świętego i Jego misji. Zostawia też cenne wskazówki, co robić, aby otrzymać Ducha Świętego czy zostać przez Niego obdarowanym do realizowania powołania osobistego i wspólnotowego.

– Mam nadzieję, że na stałe zrobicie dla Ducha Świętego miejsce w swoim sercu i życiu. Ja zrobiłem. Nie żałuję! – mówi ks. Michał Olszewski SCJ.

Inspiracją dla konferencji był program duszpasterski realizowany w Polsce w latach 2017–2019 pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”.

Audiobook „Ruach – moc Miłości” jest dostępny na sklep.profeto.pl zarówno w formie płyty CD, jak i w wersji cyfrowej na pendrivie.