Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
profetoTV2017-03-09 11:31
Internetowe Rekolekcje Wielkopostne 2017 "Wolność w Sercu Jezusa" - o. Remigiusz Recław SJ, odc. 2

Internetowe Rekolekcje Wielkopostne 2017 "Wolność w Sercu Jezusa" - o. Remigiusz Recław SJ, odc. 2

Przyjmując uwolnienie, trzeba coś z tym zrobić. Dziś będziemy słuchać o Maryi, o Matce, która uwalnia. Ta, która daje nam Jezusa, która nas do Niego podprowadza. Zapraszamy - wsłuchajcie się w słowa, które mówi do nas o. Remigiusz Recław SJ.

Wpierw nim obejrzysz, zapisz się na rekolekcyjną listę powiadomień! Kolejne odcinki będziemy przesyłać tylko zapisanym! Każdy z listy otrzyma również kod rabatowy do naszego sklepu!  

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


malagosia: Noszenie różańca prze zemnie nie w kieszeni idącej jest w śród wielu osób dziwactwem. Kiedyś mnie to troszeczkę denerwowało ale po dłuższym czasie nie wiedzę już tego. Czuję się jak bym rozmawiała z mamą :). Bóg zapłać za kolejne słowa rekolekcyjne.
2017-03-09 14:21:39
Agatha: Ja modlę się na różańcu nie raz idąc ulicą czy podróżując środkami lokomocji tylko, że trzymam go w kieszeni nie afiszuję się i nie wyciągam tak żeby inni to widzieli ...... dlaczego ? na pewno źle bym się z tym czuła ludzie prawdopodobnie wzięliby mnie za nawiedzoną...... może nie mam na tyle w sobie odwagi jak inni ?
2017-03-09 14:56:52
alina33: Piękne te rekolekcje.
Oddajmy sie Maryi.
Z Maryją nigdy nie przegrasz życia❤❤❤
2017-03-09 19:10:10
ljw14: Piękny temat poruszył ksiądz - temat róźańca. Tak trzymam go zawsze w kieszeni np.plaszcza i tak modlę się będąc pieszo w drodze lub jadąc pociągiem, ale dlaczego nie wyjąć go i trzymać w ręce odmawiając modlitwę rozancowa ?. Ludzie czytają książki, przeglądają wiadomości na komórce i robią to jawnie, nie ukrywając nic przed okiem drugiego człowieka. To tak samo można postąpić z różańcem trzymając go w ręce. Nie znaczy to jednocześnie, żeby go tylko trzymać i pokazać ludziom jaka to ja jestem pobozna. To nie o to chodzi, nie wstydzmy się przyznać i jawnie wyznawac naszą wiarę. A jeśli ludzie dziwnie na nas patrzą, to i dobrze niech biorą z nas przykład i uczą się wiary. Polsce to jest rzeczą normalną, że ludzie są rozmodleni, ale na zachodzie to tacy ludzie są traktowani jak dziwacy, no to tym bardziej trzeba mieć dużo silnej woli i nie dać się pokonać temu, kto tylko czycha na nasze słabości.
2017-03-09 19:22:00
dorotaprogram: Zaskakujące, właśnie dzisiaj widziałam Siostrę Zakonną, jak maszerując ulicą odmawiała Różaniec. Niby nic dziwnego, a jakoś to zrobiło na mnie wrażenie. Po prostu zapamiętałam tę zawadiacką Siostrzyczkę jak wyciągała sobie dalszą dziesiątkę, odwodząc rękę, bo sam Różaniec miała zaczepiony na pasku.
Zapamiętałam też, że szłyśmy w tym samym kierunku i miałyśmy przejść przez dość ruchliwe skrzyżowanie. Doszłyśmy do świateł i mimo, że udało się nam zrobić pierwszy krok, światłą się zmieniły. Wiele osób przyspieszyło kroku, by przebiec. Ja tez zawsze tak robię. Siostra zrobiła krok w tył, by czekać i ja też zapatrzona w Nią się cofnęłam. I jak Bóg przykazał przestałam tam do następnego zielonego światła.
Ten obraz z jakiegoś powodu stał się dla mnie ważny. Może dlatego, że Różaniec tej Siostrzyczki był taki duży, a może dlatego, że pierwszy raz widziałam, aby poza Świątynią odmawiała Go osoba duchowna? A może dlatego, że mam problemy z posłuszeństwem i zawsze coś naginam, a tu z powodu Różańca, tak po prostu zrobiłam co należy?
Ja osobiście noszę od roku dziesiątkę na nadgarstku i wkładam rękę do kieszeni, gdy się modlę.
2017-03-09 19:25:32
Maria40: Piękny odcinek rekolekcji podczas słuchania owego filmu odniosłam wrażenie jakby Ojciec Remigiusz widział mój smutek,
jakoś od pewnego czasu ogarnął mnie smutek ,smutek który pojawia się nie wiadomo skąd wkrada się w dusze człowieka i sobie siedzi i siedzi i nie chce odejść jak pięknie jest oddać smutek Bogu a różańcem modlić się do naszej matki Maryi niestety jest tak że również mam różaniec w kieszeni jest moją codzienną modlitwą w drodze do pracy do sklepu do kościoła gdziekolwiek wyruszę - pięknie jest wtedy,przesuwają się paciorki różańca w palcach,widzę że z ta ręką w kieszeni nie jestem sama, gorzej gdy zabraknie kurtki i kieszeni gdy przychodzi lato zostaje modlitwa w myślach, podziwiam ludzi bardzo odważnych jest ich mało chociaż wokół mnie są również tacy.Bóg pokazuje mi ludzi jeszcze bardziej odważnych z różańcem , z pismem świętym a wczoraj człowieka, niesamowitego gościa około siedemdziesiątki z tak pięknym krzyżykiem na szyi nie schowanym za ale na kurtce ujął mnie tym, nigdy nie widziałam takiego prostego i pięknego krzyżyka plecaka na plecach i laski,usiadł naprzeciwko mnie a ja nie mogłam oderwać oczu.Prosty starszy człowiek wysiadł razem ze mną ja poszłam do pracy a on oddalił się w innym kierunku a krzyżyk pozostał w mojej pamięci.Za piękne słowa rekolekcji niech dobry Bóg Błogosławi.Amen.
2017-03-09 23:59:03
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_