Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa
Redakcja Profeto2017-01-12 08:13
360 Sekund - Kościół Boga Żywego, cz. 2 (video)

360 Sekund - Kościół Boga Żywego, cz. 2 (video)

W kilku słowach o cierpieniu, o tym, jak patrzymy na cierpienie w Kościele, jakiego cierpienia doświadczamy i jak mamy przeżywać trudne doświadczenia życia. O tym wszystkim w drugim spotkaniu rekolekcyjnym.

Odwiedź stronę rekolekcji na facebook-u: https://www.facebook.com/pages/360-Sekund/338800956163985

 

 


 

 

Już niebawem, pojawi się tutaj więcej serwisów, które wspierają 360 Sekund! Chcesz by logo twojego serwisu lub radia dołączyło do nich? Napisz do nas na redakcja@profeto.pl!

 

 

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


jandom: Bóg zapłać ks. Wojciechu za dobre słowo.
2013-10-16 21:54:30
JudytaiMaximus: Bóg zapłać Księże Wojciechu za pełne emocji słowa na temat cierpienia.
Mówił Ksiądz, że nie wie skąd jest niezawinione cierpienie.
Pełne wyjaśnienie tego problemu jest w najnowszych objawieniach, zawartych w książce pod tytułem "Moc Słowa Bożego, oraz moc ludzkiego słowa i ludzkiego cierpienia". Zacytuję fragment wypowiedzi Pana Jezusa:

"Po grzechu pierworodnym nie tylko zepsute zostało wasze ciało, ale została zepsuta także wasza dusza. Zerwana została przecież więź ze Mną – Bogiem.
Tylko ludzie czystego serca Boga oglądać mogą. Adam i Ewa w raju, dopóki nie posłuchali Szatana, dopóki nie zgrzeszyli, mogli Mnie oglądać swoimi ziemskimi oczami. Było to całkiem naturalne, ich oczy i ich dusze były do tego przystosowane. Nie umierali na Mój widok, bo ich ciało miało w sobie zalążek nieśmiertelności. Mój widok i rozmowy ze Mną sprawiały pierwszym rodzicom ogromną radość i były powodem ogromnego szczęścia. Szczęścia, którego zdarza się, choć nie w całej pełni, czasami doświadczyć mistykom, którym daję taką łaskę, aby mogli zrozumieć i innym pokazać, co czeka ludzi w Niebie, gdy starają się być Mi wierni.
Więc Adam i Ewa byli przystosowani do oglądania Mnie i rozmowy ze Mną. Jednak gdy stało się nieszczęście, gdy okłamani przez Szatana, uwierzyli jemu, nie Mnie, gdy zrobili ten błędny krok, nie tylko ich ciało uległo zepsuciu, ale zepsuciu uległa także ich dusza.
Do naprawy ciała wkroczyła ewolucja, a do naprawy duszy – cierpienie. Oba procesy są oczywiście ze sobą nieodłącznie zespolone. Jest to naturalne i zrozumiałe chyba dla wszystkich. Skoro musiało nastąpić wzajemne pożeranie się gatunków, to nieodłącznie z nim musiało pojawić się cierpienie.
Można powiedzieć, że Adam i Ewa to cierpienie sprowadzili na Ziemię. W procesie ewolucji musiały powstać wirusy, bakterie, pasożyty, owady i wszelkie inne drobnoustroje potrzebne do tego, aby materia krążyła w przyrodzie. One jednak stały się także powodem wszelkich, różnorakich chorób dziesiątkujących ludzkość, zwierzęta, a także rośliny. Zatem do cierpienia przypisanego wzajemnemu pożeraniu się doszło jeszcze cierpienie spowodowane wszelkimi chorobami i oczywiście śmiercią.
Dlaczego o tym mówię? Chcę, abyście zrozumieli, dlaczego jest cierpienie na świecie, dlaczego tyle bólu jest wśród was i wśród zwierząt. To proces naturalny, nieuchronny. Ten proces jest potrzebny do kształtowania, uzdrawiania waszych dusz. Dlaczego potrzebny? W jaki sposób kształtuje na powrót te wasze dusze? To bardzo proste. Gdyby nie było cierpienia, nie zwracalibyście się do Mnie, nie szukalibyście Mnie, abym wam zapewnił ochronę od chorób i cierpienia. Mając zniszczone grzechem pierworodnym dusze, w ogóle nie mielibyście w nich potrzeby Boga. Cierpienie było więc konieczne, aby tę potrzebę rozbudzić.
Jednak cierpienie spowodowane przez chorobę, śmierć i wzajemne zjadanie było cierpieniem za małym, aby w waszych duszach rozwinęła się miłość. W waszych duszach po grzechu pierworodnym nie było miłości. Był tylko instynkt.
Zauważcie, że zwierzęta nie wiedzą, co to jest miłość. One funkcjonują na zasadzie instynktu. Nie dajcie się zmylić tym, że są wśród nich zachowania opiekuńcze, że jest karmienie i opieka nad młodymi, że są zachowania stadne, jak grupowe polowania, czy grupowa obrona stada. To wszystko jest instynkt. Nie miłość.
Jeszcze żadne zwierzę nie oddało życia za drugie zwierzę, nie oddało na przykład drugiemu swego pokarmu w sytuacjach głodu. To raczej młode zdychają, gdy jest brak pokarmu lub wody. W tych sytuacjach zawsze silniejsze odpędzają słabsze. Tu działa instynkt samozachowania, nie miłości.
W jaki więc sposób trzeba było wśród was z instynktu wykształcić miłość? W sposób bardzo prosty. Sami się zdziwicie, gdy zrozumiecie, co teraz powiem. Sami powiecie ze zdziwieniem: „Jakie to proste!” Przez kataklizmy! Cały świat musiał zostać poddany innym prawom, niż to było pierwotnie stworzone. Czyż nie powiedziałem, że Ziemia odtąd będzie wam ciernie i osty rodzić? To zdanie zapisane w Biblii jest równie symboliczne jak to, że ubrałem was w skóry zwierząt. Ono oznacza, że musiałem zmienić prawa rządzące Ziemią i Kosmosem.
Odtąd Ziemia była wstrząsana kataklizmami, morze zaczęło zalewać lądy, deszcze zaczęły być sprawcami potopów, a burze sprawcami pożarów. Cała przyroda musiała zostać postawiona na głowie, mówiąc w cudzysłowie, aby was, ludzi, nauczyć miłości. Dopiero walka z dziką przyrodą mogła kształtować zachowania społeczne wśród was, czyli mogła zacząć budować relacje pomiędzy osobnikami ludzkimi na zasadzie miłości, a nie na zasadzie instynktu.
W tym momencie posłużyłem się Szatanem, wykorzystałem jego złość, nienawiść do was. Wykorzystałem go jak złego psa, pragnącego za wszelką cenę was kąsać. Jest on jednak na łańcuchu i może uczynić tylko tyle zła Ziemi i wam, na ile mu na to pozwolę. Dlatego nie dziwcie się, że na Ziemi zdarzają się kataklizmy, wypadki, zdarzenia losowe. To ciągle jest Mój plan ratowania ludzkości, to ciągle jest działanie Mojego Miłosierdzia, choć wam się wydaje, że z Miłosierdziem nie może mieć nic wspólnego. Zauważcie jednak, jak przez wieki wzrasta w was świadomość społeczna, jak przez wieki rozwijają się wasze uczucia.
Przeczytajcie Biblię od początku do końca. Poszukajcie innych antycznych zapisów. Popatrzcie, jak rozwijało się prawo, od Kodeksu Hammurabiego, gdzie było: „oko za oko, ząb za ząb”, poprzez karę śmierci, aż do prób resocjalizacji przestępców. W tym prawie widać wasz rozwój do miłości.
Zobaczcie przykazania zniesione z góry Synaj przez Mojżesza, obwarowane całym mnóstwem mniejszych praw, łącznie z karą śmierci przez ukamienowanie i zobaczcie Moje Prawo: „Miłujcie się wzajemnie, jak Ja was umiłowałem”. Nie mógłbym jeszcze przyjść na świat i uczyć was tego przykazania: „Miłujcie się wzajemnie, jak Ja was umiłowałem”, gdybyście ciągle jeszcze kierowali się instynktem, żyjąc bezmyślnie i beznamiętnie na Ziemi nie podlegającej zmianom, stabilnej, niedynamicznej.
To wszystko Moja łaska, że teraz jest tak, jak jest, choć wydaje się niejednemu i niejednej z was, że jestem okrutny. Cierpienie jest wam potrzebne, cierpienie zbliża was do siebie nawzajem i zbliża was do Mnie – Boga. W cierpieniu szukacie siebie nawzajem i szukacie Mnie – Boga. Udzielacie sobie nawzajem pomocy, wołacie o tę pomoc, zabezpieczacie się, jak potraficie, tworząc społeczności i związki, tworząc wspólnoty.
I tak samo w stosunku do Mnie. Szukacie Mnie, wołacie Mnie na pomoc, składacie Mi dary, szukacie we Mnie sojusznika, zabezpieczacie swoje wzajemne relacje ze Mną. W końcu zaczynacie Mnie kochać, tak jak i zaczynacie siebie nawzajem kochać.
Tak że każde indywidualne cierpienie jest po to, abyście więcej, bardziej kochali. Abyście kochali drugiego człowieka i Mnie. Każde cierpienie zbliża do człowieka i zbliża do Mnie – Boga. W każdym cierpieniu mam Swój plan, który czasem odczytujecie po latach.
Wszystkim błogosławię i kocham."

Z całego serca pozdrawiam Wszystkich
Maximus
2013-10-18 22:54:36
kasia111756: Jestem bardzo szczęśliwa,ze mogę słuchać i wzmacniać swoja duszę słowami księdza Wojciecha. Pozdrawiam
2013-10-19 08:08:35
stokrotka: Ksieze Wojciechu, bardzo dziekuje za wyjasnienie slöw o cierpieniu. Znöw "dotarlo" do mojej swiadomosci wazne slow "Ojciec". Bög jest moim Ojcem i Jemu moge zaufac.
Dziekuje.
2013-10-31 20:52:54
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_