Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Nowenna Ryś
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
ks. Szymon Czuwara2017-06-19 08:04
Wolność od dóbr...

Wolność od dóbr...

poniedziałek, 11 Niedziela Zwykła, rok I, Mt 5,38-42

Jezus powiedział do swoich uczniów: Słyszeliście, że powiedziano: "Oko za oko i ząb za ząb!" A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!

Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie.

 

Z dzisiejszego króciutkiego fragmentu Ewangelii wg św. Mateusza można wyciągnąć fałszywy wniosek. Otóż na tzw. pierwszy rzut oka może wydawać się, że ideałem dla prawdziwego katolika jest stanie się „chłopcem do bicia”. Nic bardziej mylącego! Nawet sam Pan Jezus upomniał się przed sądem u Piłata, kiedy dostał niesłusznie w twarz.

Kiedyś ktoś dał nawet taką interpretację tego fragmentu, że ten drugi policzek był nadstawiany na pocałunek pojednania. Jedno jest pewne – Jezus zachęca nas dziś, w przededniu wspomnienia św. Brata Alberta, do pewnego rodzaju wolności od dóbr tego świata, naszych wizji i planów. Obyśmy tak potrafili żyć. Amen.

 

W każdy poniedziełek o 20:00 audycja >>Przymierzalnia czyli Moc Przymierza z Bogiem<< w Radio Profeto. Zapraszamy!

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_