Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa
Aleksandra i Paweł Wadowscy2017-07-17 08:01
Bezkompromisowo

Bezkompromisowo

poniedziałek, 15 Niedziela Zwykła, rok I, Mt 10,34-11,1

Jezus powiedział do swoich apostołów: Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.

Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka, jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego, jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. Gdy Jezus skończył dawać te wskazania dwunastu swoim uczniom, odszedł stamtąd, aby nauczać i głosić [Ewangelię] w ich miastach.

 

Czytając dzisiejsze słowo, kolejny raz przekonuję się o bezkompromisowości nauki Jezusowej. Dziś zastanawiam się, gdzie w moim życiu idę na ugodę, odpuszczam, macham ręką, by się nie narazić, nie urazić nikogo, odsuwając na bok Ewangelię... Widzę, że takie postępowanie nie jest dobrym rozwiązaniem.

Chrystus oczekuje ciągle tolerancji, szacunku i miłości dla człowieka, ale i całkowitego jej braku dla zła nawet kosztem odrzucenia, ośmieszenia, lekceważenia a nawet prześladowania. Niech zatem Prawda, jaką głosimy słowem i zyciem jako uczniowe Pana, będzie ważniejsza niż jakiekolwiek partykularne interesy i pseudopokora, bo do tego jesteśmy powołani jak kiedyś apostołowie.

Proszę Cię Panie Jezu o więcej odwagi!

 

Przeczytaj również >>Kiedy dzieci się nudzą<< Eweliny Gładysz.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_