Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Nowenna Ryś
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa

ks. Mariusz Śliwa

Nie przyszedłem pana nawracać
zresztą wyleciały mi z głowy wszystkie mądre kazania
po prostu usiądę przy panu
i zwierzę swój sekret
że ja, ksiądz,
wierzę Panu Bogu jak dziecko
(ks. Jan Twardowski)


Autor: Ks. Mariusz Śliwa Subskrypcja RSS

Weźmijcie Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Duch Święty jest potrzebny Kościołowi, bo gdyby nie on, to Kościół byłby tylko zbudowaną na fundamencie Piotra i Apostołów instytucją. Dzięki Duchowi Świętemu, Kościół jest wspólnotą żyjącą Chrystusem. Dopóki ktoś nie odda ducha, dopóty żyje. Podobnie jest z Kościołem, dopóki jest z nimi Duch Święty, dopóty żyje.

www.sliwamariusz.wordpress.com 

50 dni po zmartwychwstaniu, Chrystus wypełnia jedną z wielu obietnic, jakie nam zostawił. Posyła wierzącym w Niego zapowiadanego Ducha Świętego. Duch Święty jest potrzebny Kościołowi, bo gdyby nie on, to Kościół byłby tylko zbudowaną na fundamencie Piotra i Apostołów instytucją. Dzięki Duchowi Świętemu, Kościół jest wspólnotą żyjącą Chrystusem. Dopóki ktoś nie odda ducha, dopóty żyje. Podobnie jest z Kościołem, dopóki jest z nimi Duch Święty, dopóty żyje. Jeżeli zabraknie go w naszym życiu, umrze w nas chrześcijaństwo, umrze w nas Chrystus.

Weźmijcie Ducha Świętego, mówił Chrystus u początku Kościoła. Zabierzcie go, przyjmijcie, niech on działa w was. Weźmijcie Ducha Świętego, mówi Chrystus także dziś. On działa w Kościele. Gdzie? Np. w samkramentach.

  1. Chrzest: Duch Święty zstępuje na każdego ochrzczonego, tak jak na Chrystusa, nad Jordanem.

  2. Bierzmowanie: „Przyjmij znamię Daru Ducha Świętego”

  3. Eucharystia: „Uświęć te dary moca Twojego Ducha, aby stały się dla nas Ciałem i Krwią naszego Pana Jezusa Chrystusa.

  4. Pokuta: „Bóg, Ojciec miłosierdzia, który pojednał świat ze sobą przez śmierć i zmartwychwstanie swojego Syna i zesłał Ducha Świętego na odpuszczenie grzechów, niech ci udzieli przebaczenia i pokoju przez posługę Kościoła”.

  5. Namaszczenie chorych: „Przez to święte namaszczenie niech Pan w swoim nieskończonym miłosierdziu wspomoże ciebie łaską Ducha Świętego. Amen”.

  6. Kapłaństwo: „Wysłuchaj nas, Panie, nasz Boże, i obdarz swoje sługi błogosławieństwem Ducha Świętego oraz mocą łaski kapłaństwa”.

  7. Małżeństwo: „Prośmy Ducha Świętego, aby uświęcił ten związek i dał narzeczonym łaskę wytrwania. Niech ich miłość przez Niego umocniona, stanie się znakiem miłości Chrystusa i Kościoła”.

Weźmijcie Ducha Świętego, a co to znaczy dla ciebie?

udostępnijOpublikowane 2017-06-03 22:14 przez Ks. Mariusz Śliwa, wyświetleń: 454

Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_