Ksiądz Mikołaj Konarski to kapłan działający z mocy Ducha Świętego, otwiera nasze serca na Miłość Pana Jezusa. Poza swoimi parafialnymi obowiązkami odprawia Msze Święte ku czci Ducha Świętego z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w rożnych miejscowościach. Ewangelizuje  i wspólnie modli się z Wiernymi podczas Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie – w tej formie od 2,5 roku, cyklicznie co miesiąc posługując w miejscowościach, w których wolą Bożą został poproszony o ich odprawianie – 8 miejscowości. To skromny i cierpliwy Kapłan, który wyciąga pomocną dłoń i wsparciem otacza wszystkich potrzebujących. Jest dobrym Pasterzem, który uczy nas otwartości i prostoty serca na Miłość Pana Jezusa.

Dzięki działaniu łaski Bożej, a wcześniej chęci uczestnictwa w Mszy Świętej, rekolekcjach, czy innych formach ewangelizacyjnych – 33 dniowe akty Zawierzenia, nałożenie szkaplerzy św. Michała Archanioła i Karmelitańskie – prowadzonych przez Księdza Mikołaja ludzie pragną przemieniać swoje życie i przyjąć wolę  Bożą.

Słowo Boże, które kieruje do nas trafia do naszych serc. Pokazuje nam, że tylko Jezus jest zbawieniem, że tylko w miłości do drugiego człowieka, w Miłości do Jezusa jest nasze zbawienie i nasze życie. Ksiądz obdarowany niesamowitą charyzmą, ma nieprawdopodobny dar do zjednywania ludzi, poprzez szczery uśmiech, serdeczność, żywą modlitwę, poczucie humoru i kazania, które trafiają w sedno i pozostają w sercu na długo, kiełkujące przynoszą piękne owoce.

Osoba tego Kapłana jest niewątpliwie kanałem działania mocy Ducha Świętego, który przemienia ludzkie historie prze nawrócenia i uzdrowienia. Wiele osób odczuwa obecność Boga, która zmienia słowa "Wierzę w Boga" na "Wiem, że Bóg istnieje i mnie kocha".

W ciągu ostatniego roku w prawie każdej z tych miejscowości uformowała się już grupa modlitewna, wspierająca modlitwą i posługą podczas tych Mszy. Podczas każdej modlitwy nieustannie uczula nas na codzienną, tocząca się walkę dobra ze złem w naszym życiu i zachęca, do używania chociażby ale Z Wiarą wody, soli, świecy i sakramentaliów w życiu codziennym. Po każdej Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie odbywa się Adoracja Pana Jezusa połączona z modlitwą Uwielbienia, podczas której Ksiądz swoją otwartością i radością pozwala ludziom otworzyć się na Pana Jezusa, pozwala nam budować żywą relację z Panem Jezusem, tzn. rozumiemy to i chcemy, przyjmujemy działanie łaski Bożej.