Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit

Dziecko

Smartfon z Jezusem
Ewelina Gładysz

Smartfon z Jezusem

Gogle wirtualnej rzeczywistości, elektryczna deskorolka, smartwatch. Jednak najmodniejsze są drony. To czołówka listy prezentów dla tegorocznych „pierwszokomunijnych”. Komunia to czas żniw. Według różnych szacunków na prezenty dla dzieci wydamy łącznie nawet 3 miliardy złotych. Bliższa rodzina, czyli rodzice i chrzestni podarują dzieciom jednorazowo nawet ponad 2 tysiące złotych, choć średnio goście wyciągną z portfela od 200 do 500 złotych.czytaj całość »

Zobaczył i nie uwierzył
Ewelina Gładysz

Zobaczył i nie uwierzył

„Mamo, ja widzę, że tam coś jest. – Nie ma. Zmartwychwstał. – Widzę, że jest. Pod tym prześcieradłem ktoś jest”. O tym, jak pięciolatek nie uwierzył ze względu na dekorację Grobu Pańskiego.czytaj całość »

Skarpetkowy protest
Ewelina Gładysz

Skarpetkowy protest

W pierwszym dniu wiosny wkładamy skarpetki. Każda różna i najlepiej obie kolorowe. O co chodzi? O Światowy Dzień Zespołu Downa. Co jakiś czas docierają do nas informacje o ludziach z zespołem Downa, którzy: prowadzą własne restauracje, występują w roli modelek i modeli, tańczą, śpiewają, uczą się, wychodzą za mąż. Ale też, co jakiś inny czas, świat mediów raczy nas odmiennymi newsami.czytaj całość »

W Wielki Post z procą w ręce
Ewelina Gładysz

W Wielki Post z procą w ręce

​Mam postanowienie! Codziennie przeczytam fragment Pisma Św., ale... z moim synem. Spróbuję jego zachwyconymi oczyma spojrzeć na historie o lwach, olbrzymach i brzuchu wieloryba. Jakiś czas temu przeprowadziłam wywiad z pięciolatkiem. Moim własnym, osobistym. Odpowiadał mniej więcej tak.czytaj całość »

Mam tę moc
Ewelina Gładysz

Mam tę moc

Jestem rodzicem. Mam tę moc. I? Błogosławię! W pośpiechu rzucam za synem, który zbiega po schodach czapkę, rękawiczki, a wraz z nimi: Synu, z Panem Bogiem. Albo: Leć i niech Cię Pan błogosławi. A ty jak dajesz to dobro?czytaj całość »

Cmentarne opowieści
Ewelina Gładysz

Cmentarne opowieści

W styczniu nie chodzimy na cmentarze. Pozamarzane groby. Błoto. Może szkoda. Na szczęście mamy permanentny brak słońca, dni krótkie wymykające się myślom i te słowa łażące za nami:. „Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż ci się wydaje”.czytaj całość »

Oddajemy 1% dla Oli! (video)
Redakcja Profeto

Oddajemy 1% dla Oli! (video)

Kochani! W minionym roku wielu z Was przekazało nam 1% podatku z nadzieją, że dobrze go wykorzystamy. Chcemy z serca Wam podziękować za ten odruch serca, bo dzięki Waszej ofiarności mogliśmy znacznie zwiększyć możliwości internetowej ambony, jaką jest Profeto.pl i rozwinąć naszą rozgłośnię!czytaj całość »

Jadzia, mała księżniczka
Ewelina Gładysz

Jadzia, mała księżniczka

Możemy sobie wyobrazić, jak biegnie przez korytarze pięknego zamku w Andechs w Bawarii, jak podsłuchuje opowieści ojca o wyprawie na Królestwo Sycylii, w końcu jak żegna się ze wszystkimi, opuszcza swoje strony i przyjeżdża na Śląsk. Ma wówczas jakieś 12 lat i zostaje żoną księcia.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Następna »
Pozycji: 37, strona 1 z 5

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_