Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
WAM-4

Dziecko

Zobaczył i nie uwierzył
Ewelina Gładysz

Zobaczył i nie uwierzył

„Mamo, ja widzę, że tam coś jest. – Nie ma. Zmartwychwstał. – Widzę, że jest. Pod tym prześcieradłem ktoś jest”. O tym, jak pięciolatek nie uwierzył ze względu na dekorację Grobu Pańskiego.czytaj całość »

Skarpetkowy protest
Ewelina Gładysz

Skarpetkowy protest

W pierwszym dniu wiosny wkładamy skarpetki. Każda różna i najlepiej obie kolorowe. O co chodzi? O Światowy Dzień Zespołu Downa. Co jakiś czas docierają do nas informacje o ludziach z zespołem Downa, którzy: prowadzą własne restauracje, występują w roli modelek i modeli, tańczą, śpiewają, uczą się, wychodzą za mąż. Ale też, co jakiś inny czas, świat mediów raczy nas odmiennymi newsami.czytaj całość »

W Wielki Post z procą w ręce
Ewelina Gładysz

W Wielki Post z procą w ręce

​Mam postanowienie! Codziennie przeczytam fragment Pisma Św., ale... z moim synem. Spróbuję jego zachwyconymi oczyma spojrzeć na historie o lwach, olbrzymach i brzuchu wieloryba. Jakiś czas temu przeprowadziłam wywiad z pięciolatkiem. Moim własnym, osobistym. Odpowiadał mniej więcej tak.czytaj całość »

Mam tę moc
Ewelina Gładysz

Mam tę moc

Jestem rodzicem. Mam tę moc. I? Błogosławię! W pośpiechu rzucam za synem, który zbiega po schodach czapkę, rękawiczki, a wraz z nimi: Synu, z Panem Bogiem. Albo: Leć i niech Cię Pan błogosławi. A ty jak dajesz to dobro?czytaj całość »

Cmentarne opowieści
Ewelina Gładysz

Cmentarne opowieści

W styczniu nie chodzimy na cmentarze. Pozamarzane groby. Błoto. Może szkoda. Na szczęście mamy permanentny brak słońca, dni krótkie wymykające się myślom i te słowa łażące za nami:. „Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż ci się wydaje”.czytaj całość »

Oddajemy 1% dla Oli! (video)
Redakcja Profeto

Oddajemy 1% dla Oli! (video)

Kochani! W minionym roku wielu z Was przekazało nam 1% podatku z nadzieją, że dobrze go wykorzystamy. Chcemy z serca Wam podziękować za ten odruch serca, bo dzięki Waszej ofiarności mogliśmy znacznie zwiększyć możliwości internetowej ambony, jaką jest Profeto.pl i rozwinąć naszą rozgłośnię!czytaj całość »

Jadzia, mała księżniczka
Ewelina Gładysz

Jadzia, mała księżniczka

Możemy sobie wyobrazić, jak biegnie przez korytarze pięknego zamku w Andechs w Bawarii, jak podsłuchuje opowieści ojca o wyprawie na Królestwo Sycylii, w końcu jak żegna się ze wszystkimi, opuszcza swoje strony i przyjeżdża na Śląsk. Ma wówczas jakieś 12 lat i zostaje żoną księcia.czytaj całość »

Witaj roczku!
Ewelina Gładysz

Witaj roczku!

Co może się wydarzyć przez rok? Mały człowiek nauczy się chodzić, mówić, jeść. A duży? Może podobnie? Ma szansę chodzić uważniej, mówić sensowniej, jeść zdrowiej. Idzie nowy rok. Co może nam się realnie udać? Trochę o postanowieniach.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Następna »
Pozycji: 36, strona 1 z 5

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_