Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Advertisement
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Eucharystia moja droga

Dziecko

Mam tę moc
Ewelina Gładysz

Mam tę moc

Jestem rodzicem. Mam tę moc. I? Błogosławię! W pośpiechu rzucam za synem, który zbiega po schodach czapkę, rękawiczki, a wraz z nimi: Synu, z Panem Bogiem. Albo: Leć i niech Cię Pan błogosławi. A ty jak dajesz to dobro?czytaj całość »

Cmentarne opowieści
Ewelina Gładysz

Cmentarne opowieści

W styczniu nie chodzimy na cmentarze. Pozamarzane groby. Błoto. Może szkoda. Na szczęście mamy permanentny brak słońca, dni krótkie wymykające się myślom i te słowa łażące za nami:. „Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż ci się wydaje”.czytaj całość »

Oddajemy 1% dla Oli! (video)
Redakcja Profeto

Oddajemy 1% dla Oli! (video)

Kochani! W minionym roku wielu z Was przekazało nam 1% podatku z nadzieją, że dobrze go wykorzystamy. Chcemy z serca Wam podziękować za ten odruch serca, bo dzięki Waszej ofiarności mogliśmy znacznie zwiększyć możliwości internetowej ambony, jaką jest Profeto.pl i rozwinąć naszą rozgłośnię!czytaj całość »

Jadzia, mała księżniczka
Ewelina Gładysz

Jadzia, mała księżniczka

Możemy sobie wyobrazić, jak biegnie przez korytarze pięknego zamku w Andechs w Bawarii, jak podsłuchuje opowieści ojca o wyprawie na Królestwo Sycylii, w końcu jak żegna się ze wszystkimi, opuszcza swoje strony i przyjeżdża na Śląsk. Ma wówczas jakieś 12 lat i zostaje żoną księcia.czytaj całość »

Witaj roczku!
Ewelina Gładysz

Witaj roczku!

Co może się wydarzyć przez rok? Mały człowiek nauczy się chodzić, mówić, jeść. A duży? Może podobnie? Ma szansę chodzić uważniej, mówić sensowniej, jeść zdrowiej. Idzie nowy rok. Co może nam się realnie udać? Trochę o postanowieniach.czytaj całość »

Co mi dasz Mikołaju?
Ewelina Gładysz

Co mi dasz Mikołaju?

Ciemno. Chłopiec mówi, że nie zamknie oczu całą noc. Potem jeszcze dłuższą chwilę myśli i: Mogę dostać byle co. Ulga. Rozpoczął się czas czekania na prezenty. W grudniu płyną strumieniami. Są różne strategie dawania.czytaj całość »

Nudne, szczęśliwe księżniczki
Ewelina Gładysz

Nudne, szczęśliwe księżniczki

wtorek

Trwa bal. Na tym balu Agata i jej starsza koleżanka z harcerstwa Hanka dostają w prezencie lale. Agata jest smutna. Hanka proponuje: mogę się z Tobą zamienić. Agata odmawia. - Mamo, gdybym się z nią zamieniła, to ona miałaby taki wstrętny prezent.czytaj całość »

Dzieci w „Wołyniu”
Ewelina Gładysz

Dzieci w „Wołyniu”

Jesienią 2014 roku Wojciech Smarzowski, odpowiadając na liczne pytania o to, co było dla niego najtrudniejsze w pracy nad filmem „Wołyń”, powiedział, że zło, z którym się musiał zmierzyć, a potem to, jak przez nie w tym filmie przeprowadzić dzieci.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Następna »
Pozycji: 33, strona 1 z 5

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook