Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa

Dziecko

Tato? Obecny!
Ewelina Gładysz

Tato? Obecny!

Czas wakacji sprzyja tej obecności. Tydzień urlopu. Ba! Czasem nawet dwa. Tato serwowany na śniadanie, obiad, kolację. Ma czas zabrać piankowego rekina na basen i odpowiedzieć na zadane po raz setny to samo pytanie: a co to jest wulkan? Tato obecny w kilku zdaniach. Tak do porannej lub popołudniowej kawy. Nie po to, by zachwycać się czymś, co jak okaz w oceanie – rzadkie i niespotykane, ale by uśmiechnąć się do dobrej, wytęsknionej codzienności.czytaj całość »

Być i już
Ewelina Gładysz

Być i już

Mamo, jesteś? Jestem. Pytanie co chwila przerywa wieczorną ciszę. Powtórzy się kilkakrotnie, aż przegra nierówną walkę ze zmęczeniem. Czasem dzieci proszę o wszystko np. o czekanisko, czyli lotnisko i podróż samolotem, a czasem sprawdzają tylko, czy jesteśmy.czytaj całość »

Dzieci i żywioły
Ewelina Gładysz

Dzieci i żywioły

Można w ciągu kilku dniu dotknąć krowy, konia, usłyszeć koguta, wpaść w kałużę po same pachy, z kumplami mniej niż 10+ smażyć kiełbasę na ognisku. Można otworzyć oczy, nie umyć ich i zbiec po najprawdziwszych schodach drewnianych i budzić kolegę mniej niż 10+, by zagrać z nim w karty.czytaj całość »

Kiedy dzieci się nudzą
Ewelina Gładysz

Kiedy dzieci się nudzą

Zrób wtedy ogromne, przeolbrzymie „nic”. Nie pomagaj, nie szukaj rozwiązań, nowych pomysłów. Nic. Przyklaśnij nudzie wielką „pionę” i czekaj.Tydzień z życia wakacji. Najgorzej wygląda w nim poniedziałek. W poniedziałek dzieci nudzą się najbardziej. Poniedziałek jest po niedzieli.czytaj całość »

Kto się boi krwi?
Ewelina Gładysz

Kto się boi krwi?

Mały chłopiec. Nie, nie siedzi w karetce w miasteczku Aleppo. Nie, nie wyciera zakrwawionej twarzy dłonią. Nie, nie próbuje tej dłoni wytrzeć o siedzenie w karetce. Chłopiec jest w domu. To polski dom i polski chłopiec.czytaj całość »

Będę rakietonautą
Ewelina Gładysz

Będę rakietonautą

Kiedy są małe, mówimy im: możesz być tym, kim chcesz. Kiedy dorastają, zmieniamy zdanie: zostań lekarzem, adwokatem, no - możesz być też architektem. Za każdym razem zapominamy dodać: zostań zbawionym. Bądź niebianinem.czytaj całość »

Godziny dzielą nas od wyłączenia facebooka
Ewelina Gładysz

Godziny dzielą nas od wyłączenia facebooka

Sztaby kryzysowe, namioty, do których każdy będzie mógł przyjść, napisać coś na ścianie, nakleić zdjęcia swoje, znajomych. To tylko wizja pewnego kabaretu, ale... Umówmy się, nasze dzieci nie wyobrażają sobie dnia bez Internetu!czytaj całość »

Smartfon z Jezusem
Ewelina Gładysz

Smartfon z Jezusem

Gogle wirtualnej rzeczywistości, elektryczna deskorolka, smartwatch. Jednak najmodniejsze są drony. To czołówka listy prezentów dla tegorocznych „pierwszokomunijnych”. Komunia to czas żniw. Według różnych szacunków na prezenty dla dzieci wydamy łącznie nawet 3 miliardy złotych. Bliższa rodzina, czyli rodzice i chrzestni podarują dzieciom jednorazowo nawet ponad 2 tysiące złotych, choć średnio goście wyciągną z portfela od 200 do 500 złotych.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Następna »
Pozycji: 40, strona 1 z 5

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_