Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Pielgrzymka - zapisy
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa

Dziecko

Kiedy dzieci się nudzą
Ewelina Gładysz

Kiedy dzieci się nudzą

Zrób wtedy ogromne, przeolbrzymie „nic”. Nie pomagaj, nie szukaj rozwiązań, nowych pomysłów. Nic. Przyklaśnij nudzie wielką „pionę” i czekaj.Tydzień z życia wakacji. Najgorzej wygląda w nim poniedziałek. W poniedziałek dzieci nudzą się najbardziej. Poniedziałek jest po niedzieli.czytaj całość »

Kto się boi krwi?
Ewelina Gładysz

Kto się boi krwi?

Mały chłopiec. Nie, nie siedzi w karetce w miasteczku Aleppo. Nie, nie wyciera zakrwawionej twarzy dłonią. Nie, nie próbuje tej dłoni wytrzeć o siedzenie w karetce. Chłopiec jest w domu. To polski dom i polski chłopiec.czytaj całość »

Będę rakietonautą
Ewelina Gładysz

Będę rakietonautą

Kiedy są małe, mówimy im: możesz być tym, kim chcesz. Kiedy dorastają, zmieniamy zdanie: zostań lekarzem, adwokatem, no - możesz być też architektem. Za każdym razem zapominamy dodać: zostań zbawionym. Bądź niebianinem.czytaj całość »

Godziny dzielą nas od wyłączenia facebooka
Ewelina Gładysz

Godziny dzielą nas od wyłączenia facebooka

Sztaby kryzysowe, namioty, do których każdy będzie mógł przyjść, napisać coś na ścianie, nakleić zdjęcia swoje, znajomych. To tylko wizja pewnego kabaretu, ale... Umówmy się, nasze dzieci nie wyobrażają sobie dnia bez Internetu!czytaj całość »

Smartfon z Jezusem
Ewelina Gładysz

Smartfon z Jezusem

Gogle wirtualnej rzeczywistości, elektryczna deskorolka, smartwatch. Jednak najmodniejsze są drony. To czołówka listy prezentów dla tegorocznych „pierwszokomunijnych”. Komunia to czas żniw. Według różnych szacunków na prezenty dla dzieci wydamy łącznie nawet 3 miliardy złotych. Bliższa rodzina, czyli rodzice i chrzestni podarują dzieciom jednorazowo nawet ponad 2 tysiące złotych, choć średnio goście wyciągną z portfela od 200 do 500 złotych.czytaj całość »

Zobaczył i nie uwierzył
Ewelina Gładysz

Zobaczył i nie uwierzył

„Mamo, ja widzę, że tam coś jest. – Nie ma. Zmartwychwstał. – Widzę, że jest. Pod tym prześcieradłem ktoś jest”. O tym, jak pięciolatek nie uwierzył ze względu na dekorację Grobu Pańskiego.czytaj całość »

Skarpetkowy protest
Ewelina Gładysz

Skarpetkowy protest

W pierwszym dniu wiosny wkładamy skarpetki. Każda różna i najlepiej obie kolorowe. O co chodzi? O Światowy Dzień Zespołu Downa. Co jakiś czas docierają do nas informacje o ludziach z zespołem Downa, którzy: prowadzą własne restauracje, występują w roli modelek i modeli, tańczą, śpiewają, uczą się, wychodzą za mąż. Ale też, co jakiś inny czas, świat mediów raczy nas odmiennymi newsami.czytaj całość »

W Wielki Post z procą w ręce
Ewelina Gładysz

W Wielki Post z procą w ręce

​Mam postanowienie! Codziennie przeczytam fragment Pisma Św., ale... z moim synem. Spróbuję jego zachwyconymi oczyma spojrzeć na historie o lwach, olbrzymach i brzuchu wieloryba. Jakiś czas temu przeprowadziłam wywiad z pięciolatkiem. Moim własnym, osobistym. Odpowiadał mniej więcej tak.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Następna »
Pozycji: 39, strona 1 z 5

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_