Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa

Kobieta

Dam mu szansę
Ewelina Gładysz

Dam mu szansę

Mowa nie o mężczyźnie, a o Domowym Kościele. Po co on kobiecie? Może, żeby mieć szansę napić się kawy, ciepłej – to ważne, w towarzystwie swojego męża – to ważniejsze, który kawy nie pije – a to akurat bez znaczenia? Może...czytaj całość »

Mam dość szczęśliwych ludzi
Ewelina Gładysz

Mam dość szczęśliwych ludzi

Żyjemy w świecie uśmiechniętych. Pokazują nam swoje wakacje w Grecji, nowonarodzone dzieci. Niektórzy idą krok dalej. Jadą windą, piją wino, siedzą, śpią. Wszystko w kontekście szczęśliwości. A potem dociera do nas informacja o gwałcie zbiorowym. Strzepujemy ją z siebie. Ona przecież nie ma konta na Instagramie!czytaj całość »

Kim była Róża z Limy?
Ewelina Gładysz

Kim była Róża z Limy?

Tak naprawdę nie była Różą tylko Izabelą. Mówiono o niej „pierwszy kwiat Ameryki”, chociaż nie była Indianką, ale Hiszpanką urodzoną w Peru. Z pewnością była świętą! Matka w dzieciństwie nazywała ją „różą”, ponieważ mała Izabela wyróżniała się urodą i rumianymi policzkami. Imię to przylgnęło do niej tak mocno, że kilka lat później, otrzymała je podczas bierzmowania. I tak była w rzeczywistości nazywana przez całe życie.czytaj całość »

Wakacyjny nieznajomy
Ewelina Gładysz

Wakacyjny nieznajomy

Jest intrygujący. Murem stoi za nim jakaś niewiadoma. Oto człowiek. Nasz wakacyjny nieznajomy. Chcieliśmy odpocząć od ludzi, relacji, ale czy to możliwe? Zakładamy, że nie chcemy nikogo poznać. Daje nam w kość: zmęczenie relacjami, zmęczenie oczekiwaniami i rozczarowaniem.czytaj całość »

Latem też ludzie umierają
Ewelina Gładysz

Latem też ludzie umierają

Śmiechem przekrzykuje letni deszcz, a ona jeszcze nie wie, że telefon dzwoni już czterdziesty raz,że gdzieś tam lekarz wypełnia właściwe papiery,że ciężko jest w szafie, wśród letnich ubrań znaleźć tylko te w kolorze czarnym.czytaj całość »

Bądź czujna na wakacjach
Ewelina Gładysz

Bądź czujna na wakacjach

I nie chodzi tu o złodziei kieszkonkowych. Rzecz o uwadze. Bo może się zdarzyć,że siedzisz znudzona na Mszy Św. w małym, chorwackim kościele,leniwym wzrokiem przechadzasz się po uroczych widokach i nagle dostrzegasz. Strzałka w prawo, a pod nią napis: Bl. Majka Terezija. Idziesz.czytaj całość »

Kobiece slow life
Ewelina Gładysz

Kobiece slow life

7 powodów, dla których my kobiety nie potrafimy odpocząć. I kilka słów o nowej jednostce chorobowej ZNNO (zżarły nas nasze oczekiwania). Wakacyjnie, z przymrużeniem oka. Wakacje w pełni. Wyjedziemy gdzieś albo i nie. Jesteśmy samotne, ale bywa że mamy dzieci, troje, czworo, bywa, że więcej.czytaj całość »

Wrażliwy kontra wrażliwa
Ewelina Gładysz

Wrażliwy kontra wrażliwa

Wrażliwa to kłopot. Wrażliwy jest w świecie pożądany, budzi zachwyt. Za wrażliwość jest nagradzany. Ona widzi za dużo. On po prostu widzi więcej. Jak nam na co dzień z wrażliwością mężczyzn i kobiet? Uwaga: trąci feminizmem.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna »
Pozycji: 60, strona 1 z 8

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_