Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit

Kobieta

Dzień Matki Każdej
Ewelina Gładysz

Dzień Matki Każdej

Matka jak człowiek. Bywa piękna, dobra, kochana, bywa też narkomanką, z depresją, źle ubraną, egoistką. Ile wybaczamy matkom? Za parę dni Dzień Matki. Każdej. Nawet tej, do której nikt nie pójdzie z różą, czekoladkami i w ogóle nie pójdzie. Dla niej jest tylko jeden prezent.czytaj całość »

Co mi robią niewierzący?
Ewelina Gładysz

Co mi robią niewierzący?

W badaniach CBOS opublikowanych w 2015 roku wynika, że choć liczba osób deklarujących się jako wierzące niezmiennie od lat 90-tych utrzymuje się na stałym poziomie ponad 90%, to jednak od 2005 roku podwoiła się liczba osób deklarujących się jako niewierzące.czytaj całość »

Podwórczaki
Ezawo

Podwórczaki

piątek

Mijamy ludzi, ulicę, podwórko, sklep. Jedni chodzą szybciej, drudzy wolniej. Jedni są uśmiechnięci, inni tacy próbują być. Wracając do domów, zamykają drzwi i...? Moje podwórko. Bawią się dzieciaki, 3-letnia Justynka, 5-letnia Daria, Bartek ciut starszy, Mateusz, Karol. W rękach mają patyki i właśnie wybierają się na wojnę.czytaj całość »

Sentymentalnie nogami po ziemi. 7 powodów, że warto!
Ewelina Gładysz

Sentymentalnie nogami po ziemi. 7 powodów, że warto!

Pewnego razu kobieta wyruszała w drogę. Nie jakąś tam metaforyczną, tylko dosłowną. Po 10 latach od tej podróży pamięta: las, który mówił odgłosami butów na śniegu, a śniegu po kolana, i polanę pełną koni wyłaniających się nagle z górskiego krajobrazu. Po co nam takie wspomnienia?czytaj całość »

Konfesjonał minutę po
Ewelina Gładysz

Konfesjonał minutę po

Piękna. Pachnąca. Wykrochmalona. Oto nasza dusza po spowiedzi. Jedyne, co nie pozwala jej pofrunąć tak zupełnie za daleko, to zadośćuczynienie. Jak sobie z nim radzimy, my, kobiety? Warto o to zapytać teraz, gdy jeszcze trwa Wielki Tydzień.czytaj całość »

To nie za aborcyjny coming out
Ewelina Gładysz

To nie za aborcyjny coming out

Natalia Przybysz zdobyła tytuł „Superbohaterki”. Dostała w nagrodę szlafrok bokserski. Różowy. „To strój wojowniczki, która jest odważna i silna, ale też nie wstydzi się dziewczyńskości”.czytaj całość »

Czego nie powiedział ks. Jan?
Ewelina Gładysz

Czego nie powiedział ks. Jan?

Dokładnie dziś mija 365 dzień od dnia jego śmierci. Zaczynamy przekraczać niebezpieczną granicę, za którą gubi się Jan Kaczkowski. Co zrobić, by w naszych sercach pozostał jako ktoś więcej niż facet od glejaka, którego kochały kamery, mikrofony i pierwsze strony gazet?czytaj całość »

Dzień moich kobiet
Ewelina Gładysz

Dzień moich kobiet

Oto dziesięć kobiet. W ostatnim roku weszły do mojego serca. Zacznę od zakonnicy. Siostro Małgorzato, dziękuję. Zaciągnęła siostra do garów dwóch młodych facetów. To wielka nadzieja dla całej ludzkości.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Następna »
Pozycji: 53, strona 1 z 7

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_