Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Być uczniem Pana
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit

Kobieta

Kobiece slow life
Ewelina Gładysz

Kobiece slow life

7 powodów, dla których my kobiety nie potrafimy odpocząć. I kilka słów o nowej jednostce chorobowej ZNNO (zżarły nas nasze oczekiwania). Wakacyjnie, z przymrużeniem oka. Wakacje w pełni. Wyjedziemy gdzieś albo i nie. Jesteśmy samotne, ale bywa że mamy dzieci, troje, czworo, bywa, że więcej.czytaj całość »

Wrażliwy kontra wrażliwa
Ewelina Gładysz

Wrażliwy kontra wrażliwa

Wrażliwa to kłopot. Wrażliwy jest w świecie pożądany, budzi zachwyt. Za wrażliwość jest nagradzany. Ona widzi za dużo. On po prostu widzi więcej. Jak nam na co dzień z wrażliwością mężczyzn i kobiet? Uwaga: trąci feminizmem.czytaj całość »

Co to znaczy być żoną swojego męża...
Ewelina Gładysz

Co to znaczy być żoną swojego męża...

Podobno w dniu ślubu on ma nadzieję, że ona zawsze już będzie taka sama - piękna i w niego wpatrzona. Natomiast ona? Też ma nadzieję. Myśli, że on się zmieni i będzie bardziej: zaangażowany, oddany, zakochany, itp. Z reguły żadna z tych rzeczy się nie wydarza.czytaj całość »

Chory w moim domu
Ewelina Gładysz

Chory w moim domu

Choroby są. Zżerają ciało i zżerają duszę. Są też chorzy. A obok? Bliscy. Bliscy bezradni. Bliscy zmęczeni. Źli, zgorzkniali, pełni bólu wszelakiego. Bliscy. Ks. Jan Kaczkowski mówi o nich: z nimi się lepiej żyje i umiera!czytaj całość »

Jest taki dom. Daleko
Ewelina Gładysz

Jest taki dom. Daleko

Jej płyta mogłaby się nazywać „Wdzięczność”, ale się nie nazywa. Okazuje się, że „Skarb” to zupełnie inaczej, choć trochę tak samo. Antonina Krzysztoń ma dziś urodziny i zaprasza do wysłuchania nowych piosenek.czytaj całość »

Dzień Matki Każdej
Ewelina Gładysz

Dzień Matki Każdej

Matka jak człowiek. Bywa piękna, dobra, kochana, bywa też narkomanką, z depresją, źle ubraną, egoistką. Ile wybaczamy matkom? Za parę dni Dzień Matki. Każdej. Nawet tej, do której nikt nie pójdzie z różą, czekoladkami i w ogóle nie pójdzie. Dla niej jest tylko jeden prezent.czytaj całość »

Co mi robią niewierzący?
Ewelina Gładysz

Co mi robią niewierzący?

W badaniach CBOS opublikowanych w 2015 roku wynika, że choć liczba osób deklarujących się jako wierzące niezmiennie od lat 90-tych utrzymuje się na stałym poziomie ponad 90%, to jednak od 2005 roku podwoiła się liczba osób deklarujących się jako niewierzące.czytaj całość »

Podwórczaki
Ezawo

Podwórczaki

piątek

Mijamy ludzi, ulicę, podwórko, sklep. Jedni chodzą szybciej, drudzy wolniej. Jedni są uśmiechnięci, inni tacy próbują być. Wracając do domów, zamykają drzwi i...? Moje podwórko. Bawią się dzieciaki, 3-letnia Justynka, 5-letnia Daria, Bartek ciut starszy, Mateusz, Karol. W rękach mają patyki i właśnie wybierają się na wojnę.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna »
Pozycji: 57, strona 1 z 8

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_