Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Chjnice
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Przywrócony do życia

Kobieta

Konfesjonał minutę po
Ewelina Gładysz

Konfesjonał minutę po

Piękna. Pachnąca. Wykrochmalona. Oto nasza dusza po spowiedzi. Jedyne, co nie pozwala jej pofrunąć tak zupełnie za daleko, to zadośćuczynienie. Jak sobie z nim radzimy, my, kobiety? Warto o to zapytać teraz, gdy jeszcze trwa Wielki Tydzień.czytaj całość »

To nie za aborcyjny coming out
Ewelina Gładysz

To nie za aborcyjny coming out

Natalia Przybysz zdobyła tytuł „Superbohaterki”. Dostała w nagrodę szlafrok bokserski. Różowy. „To strój wojowniczki, która jest odważna i silna, ale też nie wstydzi się dziewczyńskości”.czytaj całość »

Czego nie powiedział ks. Jan?
Ewelina Gładysz

Czego nie powiedział ks. Jan?

Dokładnie dziś mija 365 dzień od dnia jego śmierci. Zaczynamy przekraczać niebezpieczną granicę, za którą gubi się Jan Kaczkowski. Co zrobić, by w naszych sercach pozostał jako ktoś więcej niż facet od glejaka, którego kochały kamery, mikrofony i pierwsze strony gazet?czytaj całość »

Dzień moich kobiet
Ewelina Gładysz

Dzień moich kobiet

Oto dziesięć kobiet. W ostatnim roku weszły do mojego serca. Zacznę od zakonnicy. Siostro Małgorzato, dziękuję. Zaciągnęła siostra do garów dwóch młodych facetów. To wielka nadzieja dla całej ludzkości.czytaj całość »

Klerycy i moja dorosłość
Ewelina Gładysz

Klerycy i moja dorosłość

Znamy się od 4 minut. Automat nie przyjmuje drobnych, a oni chcą być mili. Są. Kupują 5 biletów i płacą kartą. Cztery dla siebie, jeden dla mnie. Cztery ulgowe i jeden normalny. I podają mi ten normalny bez słowa. Wtedy z plecakiem na plecach, w kurtce typu softshell rozumiem, że jestem dorosła.czytaj całość »

Słucha, rozważa i zachowuje
Redakcja Profeto

Słucha, rozważa i zachowuje

Maryja jest kobietą czułą, mocną i dającą schronienie w swoim sercu. Przeżywa innych, przeżywa to, co słyszy i widzi w człowieku. Pozwala się zranić, aby człowiek z nią pozostał. Pozostajemy z tymi, których zraniliśmy, ale i z tymi, którzy nas zranili.czytaj całość »

Pożądana starość
Ewelina Gładysz

Pożądana starość

I nie chodzi o maszynę do szycia, a o człowieka. Dokładnie o kobietę. Starzejemy się. Ciężko nam z tym, kiedy zaglądamy do porannych luster. Ręce w górę komu. A Danucie Szaflarskiej, która właśnie skończyła 102 lata, wydaje się, że jakoś podejrzanie lekko.czytaj całość »

O co nie zapytam rodziców?
Ewelina Gładysz

O co nie zapytam rodziców?

​ Ktoś powiedział, że jej rodzice przyjęli informację o morderstwie w Boliwii w duchu głębokiej wiary. Patrzę na zdjęcie młodej, uśmiechniętej dziewczyny. Przytula pandy. A ja nie dowierzam. Nie dowierzam sile dobra, które dzieje się po śmierci Helenki Kmieć.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Następna »
Pozycji: 50, strona 1 z 7

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_