Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Film Chata

Kobieta

Klerycy i moja dorosłość
Ewelina Gładysz

Klerycy i moja dorosłość

Znamy się od 4 minut. Automat nie przyjmuje drobnych, a oni chcą być mili. Są. Kupują 5 biletów i płacą kartą. Cztery dla siebie, jeden dla mnie. Cztery ulgowe i jeden normalny. I podają mi ten normalny bez słowa. Wtedy z plecakiem na plecach, w kurtce typu softshell rozumiem, że jestem dorosła.czytaj całość »

Słucha, rozważa i zachowuje
Redakcja Profeto

Słucha, rozważa i zachowuje

Maryja jest kobietą czułą, mocną i dającą schronienie w swoim sercu. Przeżywa innych, przeżywa to, co słyszy i widzi w człowieku. Pozwala się zranić, aby człowiek z nią pozostał. Pozostajemy z tymi, których zraniliśmy, ale i z tymi, którzy nas zranili.czytaj całość »

Pożądana starość
Ewelina Gładysz

Pożądana starość

I nie chodzi o maszynę do szycia, a o człowieka. Dokładnie o kobietę. Starzejemy się. Ciężko nam z tym, kiedy zaglądamy do porannych luster. Ręce w górę komu. A Danucie Szaflarskiej, która właśnie skończyła 102 lata, wydaje się, że jakoś podejrzanie lekko.czytaj całość »

O co nie zapytam rodziców?
Ewelina Gładysz

O co nie zapytam rodziców?

​ Ktoś powiedział, że jej rodzice przyjęli informację o morderstwie w Boliwii w duchu głębokiej wiary. Patrzę na zdjęcie młodej, uśmiechniętej dziewczyny. Przytula pandy. A ja nie dowierzam. Nie dowierzam sile dobra, które dzieje się po śmierci Helenki Kmieć.czytaj całość »

Dziękuję
Ewelina Gładysz

Dziękuję

Styczeń. Robimy grube krechy i odcinamy, co było. Dziś chcę z Wami, moi mili Podczytywacze, podsumować miniony rok. W sumie napisałam dla Was 48 felietonów. Sama się dziwię. Nie zdziwiłam się natomiast, kiedy zobaczyłam statystyki.czytaj całość »

I po świętach
Ewelina Gładysz

I po świętach

Reklama kawy jakiejś tam nie zostawiała złudzeń. W ten czas ludzie mieli się kochać, uśmiechać, obdarowywać. Miało być pięknie. Jak było naprawdę? Z prywatnymi wujkami alkoholikami, rozwiedzionymi rodzicami, dziećmi żyjącymi w niesakramentalnych związkach? Łatwo nie było.czytaj całość »

Nasze Boże Narodzenie
Ezawo

Nasze Boże Narodzenie

Zapachniało znów świętami. Bo przecież one pachną. Pachną cynamonem, pieczonym sernikiem. Pachną barszczem i uszkami, pierogami z kapusta. Pachną suszoną śliwką i karpiem. Pachną rodziną: Mamą, Tatą, rodzeństwem, dawno nie widzianą ciocią.czytaj całość »

Maryja z ludzką twarzą
Ewelina Gładysz

Maryja z ludzką twarzą

Za ten obraz była ekskomunika. I słusznie. Trzeba jednak przyznać, że prowokacja daje do myślenia. Maryja bije po pupie Jezusa, któremu spada aureola. Myślimy: to straszne. Maryja, zdenerwowała się?! Ernest Max. Jak napisała o nim na łamach Tygodnika Powszechnego Agnieszka Taborska: „Szaman, wizjoner, prześmiewca, wynalazca nowych technik, dadaista i surrealista, wytyczający drogę dwudziestowiecznej sztuce, obywatel świata, postać – jakby się dziś powiedziało – medialna”.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna »
Pozycji: 46, strona 1 z 6

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook