Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Kościół kry się odmładza
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
PRZENOSIĆ GÓRY. Modlitwa pełna pasji, wiary i mocy

Kobieta

Dziękuję
Ewelina Gładysz

Dziękuję

Styczeń. Robimy grube krechy i odcinamy, co było. Dziś chcę z Wami, moi mili Podczytywacze, podsumować miniony rok. W sumie napisałam dla Was 48 felietonów. Sama się dziwię. Nie zdziwiłam się natomiast, kiedy zobaczyłam statystyki.czytaj całość »

I po świętach
Ewelina Gładysz

I po świętach

Reklama kawy jakiejś tam nie zostawiała złudzeń. W ten czas ludzie mieli się kochać, uśmiechać, obdarowywać. Miało być pięknie. Jak było naprawdę? Z prywatnymi wujkami alkoholikami, rozwiedzionymi rodzicami, dziećmi żyjącymi w niesakramentalnych związkach? Łatwo nie było.czytaj całość »

Nasze Boże Narodzenie
Ezawo

Nasze Boże Narodzenie

Zapachniało znów świętami. Bo przecież one pachną. Pachną cynamonem, pieczonym sernikiem. Pachną barszczem i uszkami, pierogami z kapusta. Pachną suszoną śliwką i karpiem. Pachną rodziną: Mamą, Tatą, rodzeństwem, dawno nie widzianą ciocią.czytaj całość »

Maryja z ludzką twarzą
Ewelina Gładysz

Maryja z ludzką twarzą

Za ten obraz była ekskomunika. I słusznie. Trzeba jednak przyznać, że prowokacja daje do myślenia. Maryja bije po pupie Jezusa, któremu spada aureola. Myślimy: to straszne. Maryja, zdenerwowała się?! Ernest Max. Jak napisała o nim na łamach Tygodnika Powszechnego Agnieszka Taborska: „Szaman, wizjoner, prześmiewca, wynalazca nowych technik, dadaista i surrealista, wytyczający drogę dwudziestowiecznej sztuce, obywatel świata, postać – jakby się dziś powiedziało – medialna”.czytaj całość »

Zanim zaczekasz, zaplanuj
Ewelina Gładysz

Zanim zaczekasz, zaplanuj

Wchodzi do kościoła i jest mocno zdziwiona. Pali się już pierwsza świeca! Jedna z czterech na Adwentowym Wieńcu. Już? Nie może w to uwierzyć, ale to już! Trzeba zacząć czekać. Natychmiast, czekać.czytaj całość »

Jak to?! Córka Niemena?!
Ewelina Gładysz

Jak to?! Córka Niemena?!

"Ja zawsze chciałam być albo siostrą zakonną, albo artystką. Duchowość i sztuka, głównie sztuki piękne, interesowały mnie od dzieciństwa. No, ale duchowości też mnie w domu nie nauczono" – tak na jednej z pierwszych stron książki „Niebo będzie później” rozpoczyna się opowieść Natalii Niemen.czytaj całość »

Chcę uciec z domu
Ewelina Gładysz

Chcę uciec z domu

Mam 30 lat, czasem 35, mam męża. Czasem dwoje, czasem troje dzieci, a bywa, że więcej. Od 7 minut siedzę w łazience i kombinuję, jak uciec z domu. Pod czyją opieką zostawić dzieci i co napisać mężowi w liście pożegnalnym?czytaj całość »

Modlitwa różańcowa? Zawsze na czasie!
Redakcja Profeto

Modlitwa różańcowa? Zawsze na czasie!

Koniec października nie musi oznaczać końca modlitwy różańcowej! Nie musi też oznaczać, że teraz jesteśmy „skazani” na samotne jej odmawianie. Zawsze można dołączyć do parafialnej wspólnoty Żywego Różańca. A jeśli taka opcja nie wchodzi w grę?czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna »
Pozycji: 42, strona 1 z 6

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook