Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Apokalipsa - eSPe

Mężczyzna

Nieśmiertelni
Przemysław Radzyński

Nieśmiertelni

Papież Franciszek zwrócił uwagę, że liturgia Niedzieli Palmowej ma „poniekąd podwójny smak – słodki i gorzki; jest radosna i bolesna, ponieważ celebrujemy w niej Pana, który wkracza do Jerozolimy i zostaje okrzyknięty przez swoich uczniów królem, a jednocześnie odczytuje się uroczyście ewangeliczny opis Jego męki”. Nie bez powodu na ten dzień zaplanowano premierę płyty „Nieśmiertelni”.czytaj całość »

Mój krzyż?
Przemysław Radzyński

Mój krzyż?

U końca Wielkiego Postu, w Wielkim Tygodniu na pierwszy plan będzie wysunięty krzyż. Narzędzie męki, hańby, okrutnej śmierci a równocześnie narzędzie zbawienia. Czy to także pierwszoplanowy bohater mojego życia?czytaj całość »

Spowiedź księdza
Przemysław Radzyński

Spowiedź księdza

Przeprowadzanie inicjatywy „24 godziny dla Pana” przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu jest przekonującym zaproszeniem duszpasterskim do głębokiego przeżycia sakramentu pokuty i pojednania – zauważa papież Franciszek, którego indywidualna spowiedź jest niezastąpioną katechezą na temat tego sakramentu.czytaj całość »

Muzyka w sercu Afryki
Przemysław Radzyński

Muzyka w sercu Afryki

10 000 km od granic Polski powstaje wyjątkowe dzieło. Pierwsza w Republice Centralnej Afryki szkoła muzyczna, założona przez polskiego misjonarza, brata Benedykta Pączkę. W ten sposób serce Afryki, kraj, w którym w ostatnich latach przelano wiele niewinnej krwi, na nowo zacznie bić w rytmie radości!czytaj całość »

Jak żyć
Redakcja Profeto

Jak żyć

Nieumiejących pouczać i potrzebującym dobrze radzić Właściwie przeżywać życie, całe życie, zawsze jest okazją do ogniskowania spojrzenia i serca na tym, co jest ważne. Każde życie ma odrębną historię i szkołę. Uczymy się od każdej z nich.czytaj całość »

Bóg w „Chacie”
Przemysław Radzyński

Bóg w „Chacie”

„Chata” w reżyserii Stuarta Hazeldine’a 10 marca wchodzi na ekrany polskich kin. Film powstał na podstawie światowego bestsellera o tym samym tytule. . „Chata” to uprzejme zaproszenie do podróży do samego serca Boga.czytaj całość »

Wspieramy!
Redakcja Profeto

Wspieramy!

W Liście Apostolskim „Salvifici doloris” Święty Jan Paweł II odwołuje się do przypowieści o Miłosiernym Samarytaninie, którym jest każdy „kto świadczy pomoc w cierpieniu, jakiejkolwiek byłoby ono natury…Daje siebie, swoje własne „ja”, otwierając to „ja” dla drugiego…”.czytaj całość »

Wielki Post – wielka wdzięczność
Przemysław Radzyński

Wielki Post – wielka wdzięczność

O sposobach na przeżywanie Wielkiego Postu i nabożeństwie Gorzkich żali mówi Michał Niemiec – krakowski katecheta i organista. Jakie pomysły proponuje młodzieży katecheta na dobre przeżycie Wielkiego Postu?czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Następna »
Pozycji: 65, strona 1 z 9

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_