Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Chjnice
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Przywrócony do życia

Mężczyzna

Muzyka w sercu Afryki
Przemysław Radzyński

Muzyka w sercu Afryki

10 000 km od granic Polski powstaje wyjątkowe dzieło. Pierwsza w Republice Centralnej Afryki szkoła muzyczna, założona przez polskiego misjonarza, brata Benedykta Pączkę. W ten sposób serce Afryki, kraj, w którym w ostatnich latach przelano wiele niewinnej krwi, na nowo zacznie bić w rytmie radości!czytaj całość »

Jak żyć
Redakcja Profeto

Jak żyć

Nieumiejących pouczać i potrzebującym dobrze radzić Właściwie przeżywać życie, całe życie, zawsze jest okazją do ogniskowania spojrzenia i serca na tym, co jest ważne. Każde życie ma odrębną historię i szkołę. Uczymy się od każdej z nich.czytaj całość »

Bóg w „Chacie”
Przemysław Radzyński

Bóg w „Chacie”

„Chata” w reżyserii Stuarta Hazeldine’a 10 marca wchodzi na ekrany polskich kin. Film powstał na podstawie światowego bestsellera o tym samym tytule. . „Chata” to uprzejme zaproszenie do podróży do samego serca Boga.czytaj całość »

Wspieramy!
Redakcja Profeto

Wspieramy!

W Liście Apostolskim „Salvifici doloris” Święty Jan Paweł II odwołuje się do przypowieści o Miłosiernym Samarytaninie, którym jest każdy „kto świadczy pomoc w cierpieniu, jakiejkolwiek byłoby ono natury…Daje siebie, swoje własne „ja”, otwierając to „ja” dla drugiego…”.czytaj całość »

Wielki Post – wielka wdzięczność
Przemysław Radzyński

Wielki Post – wielka wdzięczność

O sposobach na przeżywanie Wielkiego Postu i nabożeństwie Gorzkich żali mówi Michał Niemiec – krakowski katecheta i organista. Jakie pomysły proponuje młodzieży katecheta na dobre przeżycie Wielkiego Postu?czytaj całość »

Obraz Miłosierdzia
Przemysław Radzyński

Obraz Miłosierdzia

Jest to jeden z najbardziej popularnych obrazów w historii sztuki, jeden z najczęściej kopiowanych i reprodukowanych a z pewnością najpowszechniej znany wizerunek Jezusa – domniemywam, że jest praktycznie w każdym polskim kościele, a i w wielu miejscach na świecie wywoływał mój uśmiech.czytaj całość »

"Zbieraj i wspieraj" (video)
profetoTV

"Zbieraj i wspieraj" (video)

Przedstawiamy Wam kolejny film wspierający akcję pomocy ofiarom kataklizmu na Filipinach. PragnieMY jak najszybciej zbudować domy dla kolejnych kilkudziesięciu rodzin z Filipin, które to już od ponad dwóch lat egzystują w prowizorycznych namiotach po uderzeniu tajfunu Sendong.czytaj całość »

Syria potrzebuje modlitwy
ks. Leszek Poleszak SCJ

Syria potrzebuje modlitwy

To nie jest Adwent, Boże Narodzenie, Wielki Post, lub Wielki Tydzień, a jednak jest to czas modlitwy i postu. Nasi bracia i siostry w Syrii potrzebują nas teraz bardziej niż kiedykolwiek. Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie planowało zorganizować kampanię modlitewną dla Syrii w październiku, miesiącu poświęconym Matce Bożej i modlitwy różańcowej. Jednak śledząc informacje, które docierają do nas w ostatnim czasie i obserwując podejmowane decyzje, widzimy, że nie możemy czekać: istnieje pilna potrzeba rozpoczęcia tej kampanii natychmiast. Teraz jest czas na modlitwę o pokój dla mieszkańców Syrii.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna »
Pozycji: 62, strona 1 z 8

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_