Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit

Mężczyzna

Chaos
Piotr Patejuk

Chaos

Czasami zastanawiam się, skąd się bierze w dzisiejszym świecie taki chaos. Ciągły, pogłębiający się i ogłuszający szum, który nie tylko otępia zmysły, otumania rozum, ale również zaciemnia duszę. Wszystkie trzy aspekty ludzkiej natury są przez ten świat (a może świat – jako siłę kierowaną, która ma pewną osobowość?) zawłaszczane.czytaj całość »

Abp Grzegorz Ryś został nowym metropolitą łódzkim
Radio Profeto.pl

Abp Grzegorz Ryś został nowym metropolitą łódzkim

Bp Grzegorz Ryś mianowany 14 września przez papieża Franciszka arcybiskupem metropolitą łódzkim ma 53 lata, jest doktorem habilitowanym nauk humanistycznych, przewodniczącym Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Od 2011 roku był biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej.czytaj całość »

Młodzi Światu
Przemysław Radzyński

Młodzi Światu

Mówią, że statystyki kłamią a liczby nie oddają całej rzeczywistości. Mają pewnie dużo racji, ale nie zawsze. Na pewno nie w przypadku Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”.czytaj całość »

Bioetyka życia dotyka
Przemysław Radzyński

Bioetyka życia dotyka

Pierwszą w Polsce Poradnię Bioetyczną otwarto 19 marca w Krakowie. Dzieło Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Fundacji „Jeden z nas” będzie służyło wszystkim tym, którzy potrzebują pomocy w rozwiązaniu trudnych dylematów moralnych związanych z początkiem, trwaniem lub końcem życia.czytaj całość »

Zbawienna mądrość starców
Przemysław Radzyński

Zbawienna mądrość starców

Zbieg okoliczności sprawił, że na urlop na greckiej wyspie Korfu zabrałem książkę Arianny Huffington - z pochodzenia Greczynki. Zanim przeczytałem jej opowieść o ojcu Amfilochiosie, opacie pewnego klasztoru na Rodos, zwanym Geronda, czyli „stary człowiek”, to na własne oczy doświadczyłem, co dla Greków znaczy „stary człowiek”.czytaj całość »

Nie jest dobrze, aby był sam…
Juliusz Galkowski

Nie jest dobrze, aby był sam…

Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. Myśl o mężczyźnie jako tylko części człowieka może każdego zawieść na manowce. Duchowość wywodząca się z ewangelii nie przewiduje nawiązani do mitu, że człowiek został stworzony jako byt dwoisty i z jakiegoś powodu został podzielony na dwie części. Od tej pory obie części – bardziej lub mnie udanie – starają się wrócić do swej całości. Ową tęsknotę za utraconą całością nazywamy miłością. Tle mit antyczny, najwspanialej ujęty przez Platona w dialogu „Uczta”.czytaj całość »

Wierzę, żeby rozumieć
Przemysław Radzyński

Wierzę, żeby rozumieć

12 marca jeden z najwybitniejszych polskich kosmologów i specjalistów od relacji nauka-wiara obchodził 80-te urodziny. Na tę okoliczność przygotowano wywiad-rzekę z ks. prof. Michałem Hellerem, w którym chyba po raz pierwszy tak dużo mówi o sobie, losach swojej rodziny i powołaniu kapłańskim.czytaj całość »

Być blisko. Wystarczy
Przemysław Radzyński

Być blisko. Wystarczy

Papież, który dzwoni na domowy telefon? Rozmawia przez komórkę? Zaprasza wcześniej nieznanych sobie ludzi na spotkanie w Watykanie? Na początku brzmiało to jak żart, albo wymysł dziennikarzy, a jednak to prawda. Co powiedziałbyś papieżowi, gdyby zadzwonił do Ciebie?czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Następna »
Pozycji: 78, strona 1 z 10

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_