Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit

Mężczyzna

Czwarty wizjoner z Fatimy
Przemysław Radzyński

Czwarty wizjoner z Fatimy

O autentyczności objawień fatimskich w pewnym sensie świadczy m.in. przemiana, która dokonała się w życiu pewnego księdza - od sceptycyzmu dotyczącego cudowności w Fatimie, aż po wprowadzenie tam nabożeństw na wzór sanktuarium w Lourdes, w którym wcześniej posługiwał.czytaj całość »

Mężczyzna - istota samotna
Jarek Kumor

Mężczyzna - istota samotna

W serii artykułów dotyczących duchowości chciałbym napisać kilkanaście zdań o nas - facetach. Bo męska duchowość być może jest mniej skomplikowana niż kobieca, ale na pewno niemniej fascynująca.czytaj całość »

Najlepszy assistance
Przemysław Radzyński

Najlepszy assistance

Jak u Ciebie z ubezpieczeniowymi polisami, jakim ufasz zabezpieczeniom? Maciej Sikorski wie, że „Bóg i Jego Kościół to najlepszy assistance. Po prostu full opcja. Nie do przebicia”. Świadectwo swojego życia zapisał w formie książki „Byłem w piekle. Nie polecam”.czytaj całość »

Nieśmiertelni
Przemysław Radzyński

Nieśmiertelni

Papież Franciszek zwrócił uwagę, że liturgia Niedzieli Palmowej ma „poniekąd podwójny smak – słodki i gorzki; jest radosna i bolesna, ponieważ celebrujemy w niej Pana, który wkracza do Jerozolimy i zostaje okrzyknięty przez swoich uczniów królem, a jednocześnie odczytuje się uroczyście ewangeliczny opis Jego męki”. Nie bez powodu na ten dzień zaplanowano premierę płyty „Nieśmiertelni”.czytaj całość »

Mój krzyż?
Przemysław Radzyński

Mój krzyż?

U końca Wielkiego Postu, w Wielkim Tygodniu na pierwszy plan będzie wysunięty krzyż. Narzędzie męki, hańby, okrutnej śmierci a równocześnie narzędzie zbawienia. Czy to także pierwszoplanowy bohater mojego życia?czytaj całość »

Spowiedź księdza
Przemysław Radzyński

Spowiedź księdza

Przeprowadzanie inicjatywy „24 godziny dla Pana” przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu jest przekonującym zaproszeniem duszpasterskim do głębokiego przeżycia sakramentu pokuty i pojednania – zauważa papież Franciszek, którego indywidualna spowiedź jest niezastąpioną katechezą na temat tego sakramentu.czytaj całość »

Muzyka w sercu Afryki
Przemysław Radzyński

Muzyka w sercu Afryki

10 000 km od granic Polski powstaje wyjątkowe dzieło. Pierwsza w Republice Centralnej Afryki szkoła muzyczna, założona przez polskiego misjonarza, brata Benedykta Pączkę. W ten sposób serce Afryki, kraj, w którym w ostatnich latach przelano wiele niewinnej krwi, na nowo zacznie bić w rytmie radości!czytaj całość »

Jak żyć
Redakcja Profeto

Jak żyć

Nieumiejących pouczać i potrzebującym dobrze radzić Właściwie przeżywać życie, całe życie, zawsze jest okazją do ogniskowania spojrzenia i serca na tym, co jest ważne. Każde życie ma odrębną historię i szkołę. Uczymy się od każdej z nich.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Następna »
Pozycji: 67, strona 1 z 9

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_