Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Advertisement
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Eucharystia moja droga

Mężczyzna

Obraz Miłosierdzia
Przemysław Radzyński

Obraz Miłosierdzia

Jest to jeden z najbardziej popularnych obrazów w historii sztuki, jeden z najczęściej kopiowanych i reprodukowanych a z pewnością najpowszechniej znany wizerunek Jezusa – domniemywam, że jest praktycznie w każdym polskim kościele, a i w wielu miejscach na świecie wywoływał mój uśmiech.czytaj całość »

"Zbieraj i wspieraj" (video)
profetoTV

"Zbieraj i wspieraj" (video)

Przedstawiamy Wam kolejny film wspierający akcję pomocy ofiarom kataklizmu na Filipinach. PragnieMY jak najszybciej zbudować domy dla kolejnych kilkudziesięciu rodzin z Filipin, które to już od ponad dwóch lat egzystują w prowizorycznych namiotach po uderzeniu tajfunu Sendong.czytaj całość »

Syria potrzebuje modlitwy
ks. Leszek Poleszak SCJ

Syria potrzebuje modlitwy

To nie jest Adwent, Boże Narodzenie, Wielki Post, lub Wielki Tydzień, a jednak jest to czas modlitwy i postu. Nasi bracia i siostry w Syrii potrzebują nas teraz bardziej niż kiedykolwiek. Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie planowało zorganizować kampanię modlitewną dla Syrii w październiku, miesiącu poświęconym Matce Bożej i modlitwy różańcowej. Jednak śledząc informacje, które docierają do nas w ostatnim czasie i obserwując podejmowane decyzje, widzimy, że nie możemy czekać: istnieje pilna potrzeba rozpoczęcia tej kampanii natychmiast. Teraz jest czas na modlitwę o pokój dla mieszkańców Syrii.czytaj całość »

Żarzące serce
Przemysław Radzyński

Żarzące serce

Główny Urząd Statystyczny opublikował właśnie opracowanie, z którego wynika, że 94,2 proc. mieszkańców Polski w wieku co najmniej 16 lat identyfikuje się z instytucjami wyznaniowymi, a wierni Kościoła katolickiego to 92,8 proc.czytaj całość »

Obietnica
Przemysław Radzyński

Obietnica

Pewnie wielu z nas praktykowało – zwłaszcza w dzieciństwie – „dziewięć pierwszych piątków miesiąca”. Chodzi o obietnicę, którą Jezus złożył św. Małgorzacie Marii Alacoque. Proszę potraktować ją poważnie, bo Boże obietnice trzymają przy życiu.czytaj całość »

Ta modlitwa jest w naszym interesie
Przemysław Radzyński

Ta modlitwa jest w naszym interesie

Kiedy słucham beznadziejnego kazania, łatwo mi zrzucić całą winę na głoszącego – że się nie przygotował, że się nie modli, że nie czyta Pisma Świętego, a co ważniejsze, że nie żyje nim na co dzień. A co ja zrobiłem, żeby to kazanie było dobre? Modlę się za kapłanów?czytaj całość »

Przenosić góry modlitwą
Przemysław Radzyński

Przenosić góry modlitwą

„Jesteśmy przyjaciółmi i sprzymierzeńcami bliskiego Boga, który dał nam moc i władzę, abyśmy mogli samodzielnie wpływać na bieg wydarzeń. Przeznaczeniem ludzi jest interweniować, angażować się, zmieniać oblicze świata. Możemy przenosić góry. Mamy to w swoim DNA” – pisze John Eldredge w książce „Przenosić góry. Modlitwa pełna pasji, wiary i mocy”.czytaj całość »

Ojcostwo i kierownictwo duchowe
ks. Józef Pierzchalski

Ojcostwo i kierownictwo duchowe

Słabość mężczyzn, to jest słabość ich ojców. Chłopiec może nauczyć się być mężczyzną, tylko przy swoim ojcu. Nie można nauczyć się być mężczyzną przy matce. Mężczyźni wychodzą z domu sami na całe prawie dnie, idąc do pracy.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna »
Pozycji: 57, strona 1 z 8

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook