Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Być uczniem Pana
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit

Mężczyzna

Odnaleźć miłość
Przemysław Radzyński

Odnaleźć miłość

„Co z tego, że znasz pięć języków, skoro nie znasz języka miłości i napotkanego człowieka nie traktujesz jak brata?” - pyta retorycznie s. Maura Leszek, benedyktynka Shauna Niequist miała 36 lat. 11-letni staż małżeński. Dwoje dzieci. Pisała książki, głosiła konferencje i rekolekcje.czytaj całość »

Józef – mężczyzna święcie spełniony
ks. Michał Olszewski SCJ

Józef – mężczyzna święcie spełniony

Za każdym razem, gdy Kościół wynosi do chwały ołtarzy nowych świętych, wielu komentatorów zastanawia się nad aktualnością owych niebieskich bohaterów w kontekście czasów współczesnych. O ile pytania te są uzasadnione w odniesieniu do wielu postaci z historii Kościoła, których życie mniej lub bardziej może inspirować ludzi w danym okresie, to są jednak tacy, których świadectwo jest zdecydowanie ponadczasowe.czytaj całość »

Miłość porusza świat
Przemysław Radzyński

Miłość porusza świat

Kochać to poruszyć świat, żeby ocalić życie kochanej osoby. Rodzice Charliego Garda dosłownie poruszyli świat w sprawie syna - publicznie wsparli ich papież Franciszek i prezydent Trump. „Charlie umrze jutro, wiedząc, że był kochany. Ma 10 miesięcy, odłączą go od aparatury”, „Przegrali walkę o życie synka. Mają kilka dni na pożegnanie”,czytaj całość »

Gość w dom – Bóg w dom... wspomnienia
Przemysław Radzyński

Gość w dom – Bóg w dom... wspomnienia

„Mieszkałem w rodzinie, dlatego przeżycia były wspaniałe. Wymiana kulturowa i duchowa, poznawanie kraju są najpełniejsze właśnie wtedy, gdy mieszkamy w rodzinach” – swoje doświadczenia ze Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro wspomina Krystian Ciempka, który dziś pracuje w Komitecie Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016 i m.in. z tego powodu zachęca, by jak najwięcej rodzin w Polsce otworzyło swoje drzwi przed pielgrzymami.czytaj całość »

Korzystać ze skarbca Kościoła
Przemysław Radzyński

Korzystać ze skarbca Kościoła

W Kościele są bardziej i mniej popularne nabożeństwa – niektóre właściwe dla czasów, w których się zrodziły. Nie bójmy się korzystać z jednych i drugich i pełną garścią czerpmy z skarbca Kościoła.czytaj całość »

Jezu, Ty się tym zajmij!
Przemysław Radzyński

Jezu, Ty się tym zajmij!

Zmiany w naszym życiu są motywujące, ale i stresujące. To co nowe i nieznane wywołuje w nas lęk i strach. Niezależnie od tego, czy to zmiany na lepsze czy gorsze, zawsze warto oddać je Jezusowi, żeby to On się nimi zajął!czytaj całość »

Komunijny rachunek sumienia
Przemysław Radzyński

Komunijny rachunek sumienia

Pierwsza Komunia do dopiero początek. Ile z atmosfery święta tego pierwszego spotkania z Jezusem Eucharystycznym zostaje w czasie każdej kolejnej Mszy Świętej w naszym życiu? Są ludzie, którzy mają „swoją” ulubioną Mszę Św. Po prostu z różnych powodów wolą Eucharystię o konkretnej porze.czytaj całość »

Kompetencje i źródła
Przemysław Radzyński

Kompetencje i źródła

W głoszeniu Bożego Słowa nie chodzi o naiwność, ale wiarę, że dzięki Bogu mamy wszelkie kompetencje, by „iść i nauczać”. Maj to poza czasem matur, także okres, w którym najczęściej udziela się sakramentu święceń – diakońskich i kapłańskich. Taka uroczystość odbędzie się w rodzinie premier Beaty Szydło. Jej syn Tymoteusz zostanie kapłanem diecezji bielsko-żywieckiej.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Następna »
Pozycji: 73, strona 1 z 10

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_