Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Kościół kry się odmładza
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
1% dla Oli

Mężczyzna

Uruchamiać niebo
Przemysław Radzyński

Uruchamiać niebo

Od 1 stycznia na stronie faustyna.pl internauci losują Patrona Roku. W pierwszych dwóch tygodniach akcji wzięło w niej udział ponad 70 tysięcy osób. Ta tradycja pielęgnowana jest od dawna w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, o czym pisała także św. Siostra Faustyna.czytaj całość »

Święty artysta
Przemysław Radzyński

Święty artysta

25 grudnia obchodziliśmy 100 rocznicę śmierci „Biedaczyny z Krakowa”. W związku z tym Sejm RP rok 2017 ustanowił Rokiem Adama Chmielowskiego – świętego Brata Alberta. W Krakowie można aktualnie zobaczyć wszystkie znane obrazy świętego, który był również wybitnym artystą.czytaj całość »

U nas wszyscy są szczęśliwi
Przemysław Radzyński

U nas wszyscy są szczęśliwi

​ Nie można osądzać muzułmanów za to, iż chcą zislamizować Europę, ale zamiast tego należy bardziej się starać, aby wypełnić kościoły. Tak powiedział kard. Christoph Schönborn w wywiadzie dla austriackiego czasopisma Kronen Zeitung, który przywołało ostatnio Radio Watykańskie.czytaj całość »

Skąd Boże Narodzenie?
Przemysław Radzyński

Skąd Boże Narodzenie?

Przez wiele lat bezkrytycznie przyjmowałem za prawdziwą teorię, jakoby obchody świąt Bożego Narodzenia ustalono na 25 grudnia, żeby „zakryć” pogańskie uroczystości ku czci Narodzenia Słońca Niezwyciężonego, które obchodzono w Cesarstwie Rzymskim właśnie w czasie przesilenia zimowego.czytaj całość »

Papieskie urodziny
Przemysław Radzyński

Papieskie urodziny

W ubiegłą sobotę papież Franciszek obchodził swoje 80-te urodziny. Ojciec Święty wprawdzie przyjmował życzenia, ale ponieważ nie lubi własnych jubileuszy, to także tej okrągłej rocznicy szczególnie nie celebrował. 17 grudnia w Watykanie był normalnym dniem pracy.czytaj całość »

Światło Pokoju
Przemysław Radzyński

Światło Pokoju

Od trzydziestu już lat w grudniowe dni skauci z całego świata przygotowują się do przyjęcia symbolu pokoju i pojednania – Betlejemskiego Światła Pokoju – jednego z kluczowych wydarzeń Związku Harcerstwa Polskiego. 9 grudnia płomień rozpalony został w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie skauci przynieśli go do Wiednia, a stamtąd na Słowację, skąd z kolei odebrali go harcerze z ZHP.czytaj całość »

…gorsza od faszyzmu…
Juliusz Galkowski

…gorsza od faszyzmu…

Lamek rzekł do swych żon, Ady i Silli: Słuchajcie, co wam powiem, żony Lameka. Nastawcie ucha na moje słowa: Gotów jestem zabić człowieka dorosłego, jeśli on mnie zrani, i dziecko - jeśli mi zrobi siniec! Jeżeli Kain miał być pomszczony siedmiokrotnie, to Lamek siedemdziesiąt siedem razy!czytaj całość »

Raport o biedzie
Przemysław Radzyński

Raport o biedzie

Raport o biedzie w Polsce to nietypowy raport. Oprócz statystyk zawiera poruszające historie ludzi biednych. Jest raportem ze spotkań wolontariuszy Szlachetnej Paczki z osobami potrzebującymi w ich domach. Tylko w zeszłym roku takich spotkań było ponad 40 tys.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Następna »
Pozycji: 50, strona 1 z 7

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook