Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
SDM Pliszczyn 2017
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit

Modlitwa chrześcijańska

Żywa Korona Maryi - Bądź nią i TY!
Redakcja Profeto

Żywa Korona Maryi - Bądź nią i TY!

2016 – 8 września – 2017 to rok Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi. Miało to miejsce w 1717 r. Korony przesłał papież Klemens XI. Było to pierwsze w świecie takie wydarzenie poza Rzymem.czytaj całość »

Droga Krzyżowa
Teresa Cisłowska

Droga Krzyżowa

Jak w każdy Wielki Piątek zapraszamy Was do przeżycia Drogi Krzyżowej. Patrzymy na Ciebie, Panie, na tej drodze, którą jako pierwszy podjąłeś, a na której końcu „rzuciłeś Twój krzyż jako pomost ku śmierci, aby ludzie mogli po nim przejść z krainy śmierci do Życia” (Św. Efrem Syryjczyk, Homilia).czytaj całość »

24 h dla Pana cz.2
profetoTV

24 h dla Pana cz.2

Zapewne wielu z nas pozostaje jeszcze ciągle pod wrażeniem lektury Listu Apostolskiego Misericordia et Misera, który papież Fran- ciszek wydał na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.czytaj całość »

Duchowy tryb czuwania
Przemysław Radzyński

Duchowy tryb czuwania

Często powtarzana definicja Adwentu mówi, że to „czas radosnego oczekiwania”. Niektóre definicje precyzuję – i dobrze – że chodzi o oczekiwanie na „przyjście Jezusa”. Adwent przed Bożym Narodzeniem, podobnie jak Wielki Post przed Zmartwychwstaniem Pańskim, stanowią dobry czas przygotowania do najważniejszych świąt chrześcijańskich o ile faktycznie do nich przygotowują a nie stają się świętami samymi w sobie. Jeszcze przed pierwszą niedzielą Adwentu można było zaobserwować wysyp różnych rekolekcyjnych propozycji a także innych inicjatyw w stylu „10 sposobów na to, jak przeżyć Adwent”.czytaj całość »

"Misericordia et Misera"- List Papieża Franciszka na zakończenie Roku Miłosierdzia
Redakcja Profeto

"Misericordia et Misera"- List Papieża Franciszka na zakończenie Roku Miłosierdzia

Tym, którzy będą czytać ten List Apostolski - miłosierdzie i pokój Miłosierdzie i nieszczęśliwa to dwa słowa, których używa św. Augustyn, aby opisać spotkanie Jezusa z cudzołożnicą (por. J 8,1-11). Nie mógł znaleźć piękniejszych i bardziej zgodnych ze sobą słów, by uzmysłowić tajemnicę miłości Boga, wychodzącego na spotkanie grzesznika: "Dwoje pozostało: nieszczęśliwa i miłosierdzie" (In Joh 33,5). Ileż w tym opisie Bożego współczucia i sprawiedliwości! Płynąca z niego nauka rzuca światło na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, wskazując jednocześnie drogę, którą mamy podążać w przyszłości.czytaj całość »

Modlitwa różańcowa? Zawsze na czasie!
Redakcja Profeto

Modlitwa różańcowa? Zawsze na czasie!

Koniec października nie musi oznaczać końca modlitwy różańcowej! Nie musi też oznaczać, że teraz jesteśmy „skazani” na samotne jej odmawianie. Zawsze można dołączyć do parafialnej wspólnoty Żywego Różańca. A jeśli taka opcja nie wchodzi w grę?czytaj całość »

Modlitwa pełna tajemnic
Przemysław Radzyński

Modlitwa pełna tajemnic

To modlitwa wielkich świętych, papieży i najprostszego ludu. To do tej modlitwy wielokrotnie wzywała sama Matka Boża w czasie swych objawień, m.in. w Lourdes, w La Salette czy w Fatimie. Różaniec to zarówno nazwa modlitwy, jak i przedmiot pomagający w jej praktykowaniu a także nabożeństwo, w czasie którego ta modlitwa jest odmawiana.czytaj całość »

Szkoła modlitwy św. Teresy od Jezusa 3/6
ks. Leszek Poleszak SCJ

Szkoła modlitwy św. Teresy od Jezusa 3/6

W szkole modlitwy św. Teresy od Jezusa odnajdujemy opisy wielu rodzajów modlitwy. W naszych rozważaniach zatrzymamy się jedynie na czterech z nich: modlitwie ustnej, modlitwie skupienia, modlitwie odpocznienia i kontemplacji.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | Następna »
Pozycji: 32, strona 1 z 4

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_