Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
Anna Staniszewska2017-01-10 09:39
Wszystkie możliwości

Wszystkie możliwości

wtorek, (pierwszy tydzień zwykły), rok I, Mk 1,21-28

W mieście Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego.

Zaczął on wołać: Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: Milcz i wyjdź z niego. Wtedy duch nieczysty zaczął go targać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne. I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.

 

Kochani!

Aby tekst dzisiejszej Ewangelii był dla Was bardziej  zrozumiały, przytoczę poniżej krótkie opowiadania:

Bruno Ferrero „Wszystkie możliwości”.

Ojciec obserwował swego syna próbującego unieść ciężki wazon z kwiatami. Maluch wysilał się, sapał, stękał, mruczał coś pod nosem, jednak nie udało mu się przesunąć wazonu nawet o milimetr. Wreszcie zrezygnował.

-Czy spróbowałeś już wszystkich możliwości? - zapytał Ojciec.

-TAK - odparł chłopiec.

-NIE - ponieważ nie poprosiłeś mnie o pomoc.

Zachęcam teraz każdego z Was do odpowiedzi  na poniższe krótkie pytania:

Jakie działania syna obserwował Ojciec, o co zapytał, jaką wskazówkę  dał synowi?

Pan Bóg podobnie jak Ojciec z powyższego opowiadania troszczy się o swoje dzieci, cieszy się, gdy może z nimi rozmawiać i gotów  jest spełnić ich prośby. W dzisiejszej Ewangelii Jezus uczy nas, jak ten, który ma władzę. I pomimo tego, że ma tę władzę nad człowiekiem, to nigdy tego nie okazuje - nie krzyczy, nie grozi, nie wytyka błędów. Względem człowieka przyjmuje postawę służebną, a władzę swoją pokazuje nad duchami nieczystymi. Postawa Jezusa powinna rozbudzić w nas pragnienie i potrzebę przebywania na rozmowie z Bogiem. 

Bardzo często próbujemy różnych sposobów, by zaradzić kłopotom, rozwiązać nasze problemy, a nie sięgamy po ten NAJSKUTECZNIEJSZY - MODLITWĘ. 

PAMIĘTAJMY: Modlić się - to próbować wszystkich możliwości…

ZADANIE DLA CIEBIE NA DZIŚ:

Zachęcam Cię, byś dziś podczas wieczornej modlitwy  porozmawiał z Panem Bogiem na różne sposoby. Spróbuj ułożyć swoją własną modlitwę.

 

Od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 zapraszamy na audycję dla dzieci >>Elemeledutki<< w Radio Profeto.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_