Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa
Bogusia i Tomek Stachnik2017-01-12 09:34
Nawiedzony czy świadek?

Nawiedzony czy świadek?

czwartek, (pierwszy tydzień zwykły), rok I, Mk 1,40-45

Trędowaty przyszedł do Jezusa i upadając na kolana, prosił Go: Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić. Zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: Chcę, bądź oczyszczony! Natychmiast trąd go opuścił i został oczyszczony.

Jezus surowo mu przykazał i zaraz go odprawił, mówiąc mu: Uważaj, nikomu nic nie mów, ale idź pokaż się kapłanowi i złóż za swe oczyszczenie ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich. Lecz on po wyjściu zaczął wiele opowiadać i rozgłaszać to, co zaszło, tak że Jezus nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego.

 

Co czuje człowiek nieuleczalnie chory? Na pewno marzy, aby być zdrowym. Czasami jest gotów zdobyć się na wszystko, aby tylko powrócić do zdrowia. 

Trąd był i jest straszną chorobą. W czasach Jezusa taka choroba nie tylko była nieuleczalna, ale powodowała konieczność życia poza społeczeństwem. Trędowaci mieszkali poza miastem, nie wolno im było zbliżać się do zdrowych ludzi, aby ich nie zarazić. W ewangelii św. Marka mamy człowieka trędowatego, który podchodzi do Jezusa, pada na kolana i mówi: “Jeżeli chcesz, możesz mnie oczyścić”. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jego zachowanie jest napastliwe. Jakim prawem ten chory człowiek łamie zakaz i zbliża się do zdrowej osoby? Co kryje się w słowach “jeżeli chcesz?”. Ale postawa tego trędowatego człowieka jest inna. On pada przed Jezusem na kolana i z taką wiarą, na jaką go stać, prosi go o oczyszczenie. Jego pokora i wiara wzbudza litość Jezusa, który wyciąga rękę, dotyka go i mówi “Chcę, bądź oczyszczony.”

Każdy z nas potrzebuje oczyszczenia. Przynosimy do Jezusa nasze słabości, udręczenia, choroby, których chcielibyśmy się pozbyć. Tylko czy jesteśmy gotowi zdać się na JEGO WOLĘ i CHCEMY przyjąć to, co ON CHCE nam dać? JEŻELI CHCESZ, JEZUS przemieni twoje życie!

 

Od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 zapraszamy na audycję dla dzieci >>Elemeledutki<< w Radio Profeto.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_