Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa
Bogusia i Tomek Stachnik2017-07-13 08:05
Iść

Iść

czwartek, 14 Niedziela Zwykła, rok I, Mt 10,7-15

Jezus powiedział do swoich apostołów: Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy!

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy. A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie. Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was! Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych! Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu.

 

W dzisiejszej ewangelii Pan Jezus poleca nam, abyśmy szli i głosili, że bliskie jest królestwo niebieskie. Wielu z nas ma natychmiast skojarzenie, że oznacza to wyjazd do dalekiego kraju i głoszenie nawrócenia egzotycznym ludom. 

A ja mam odczucie, że najpierw powinienem stanąć przed lustrem i do samego siebie powiedzieć słowa, które wypowiada Pan Jezus, ponieważ sam najpierw mogę przyjąć i uwierzyć, że królestwo niebieskie zbliża się do mnie. Muszę uwierzyć, że Pan Jezus uzdrawia we mnie to, co wymaga uzdrowienia i że  wszystkie łaski otrzymuję za darmo! Potem mogę  dzielić się z innymi świadectwem, że królestwo niebieskie nadchodzi wielkimi  krokami.

 

Od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 zapraszamy na audycję dla dzieci >>Elemeledutki<< Radio Profeto.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_