Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
Ezawo2017-01-11 09:31
Uzdrowienie

Uzdrowienie

środa, (pierwszy tydzień zwykły), rok I, Mk 1,29-39

Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł do niej i podniósł ją ująwszy za rękę, tak iż gorączka ją opuściła. A ona im usługiwała.

Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto było zebrane u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ wiedziały, kim On jest. Nad ranem, gdy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: Wszyscy Cię szukają. Lecz On rzekł do nich: Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo na to wyszedłem. I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy.

 

Pan Jezus uzdrawia. Co to oznacza? Czyżby był uzdrowicielem, a może lekarzem takim, jak pan doktor, do którego chodzimy z mamą, kiedy jesteśmy chorzy? Prawie dokładnie jak pan doktor, tylko że Pan Jezus jest nadzwyczajnym lekarzem. Nie takim, co wyuczył się na studiach, zna choroby i wie, jaki podać lek. Jest nadzwyczajny, ponieważ leczy w sposób niepojęty.

Pan Jezus jest Bogiem,  kocha nas wszystkich miłością największą. Z tej miłości do nas potrafi uzdrawiać nawet z najcięższych chorób. Jeśli prosimy Pana Jezusa o uzdrowienie, On w swojej miłości to czyni. Wiem, że czasem przychodzą nam takie pytania - dlaczego jak prosiłem o to, żeby na przykład babcia wyzdrowiała, to ona nie wyzdrowiała i choruje nadal? Jest wiele tajemnic, których nie pojmiemy. Może właśnie to będzie jedna z nich.

Miłość Pana Jezusa jest niepojęta, dlatego prośmy Go nawet o to, co wydaje nam się niemożliwe. Prośmy o uzdrawianie.

 

Od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 zapraszamy na audycję dla dzieci >>Elemeledutki<< w Radio Profeto.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_