Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa
Ezawo2017-05-15 08:05
O miłości

O miłości

poniedziałek, 5 Niedziela Wielkanocy, rok I, J 14,21-26

Jezus powiedział do swoich uczniów: Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie.

Rzekł do Niego Juda, ale nie Iskariota: Panie, cóż się stało, że nam się masz objawić, a nie światu? W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

 

Dziś po raz kolejny Pan Jezus mówi o miłości. Bardzo często mówi o Niej, bo to właśnie miłość jest najważniejsza. Pan Jezus mówi nam o olbrzymiej prawdzie: "Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje." Na pewno wiecie, jakie to przykazania. Możecie w tej chwili przypomnieć sobie o nich. Poproście Mamusię albo Tatusia i razem powiedzcie sobie o tych przykazaniach.

Dalej Pan Jezus mówi o swojej jedności z Ojcem, czyli o tak wielkiej bliskości, którą ma z Bogiem. Przez ostatnie dni odkrywana nam jest wielka tajemnica. Pamiętacie? Najpierw Jezus mówił nam o swoim Ojcu, później powiedział nam, że to także nasz Tata. Kolejnego dnia opowiadał nam o niebie, a dziś mówi, że o tym wszystkim nauczy nas Duch Święty, którego nazywa Pocieszycielem. Wiecie, kim jest Duch Święty? … Poczekajmy, z pewnością niedługo się dowiemy:)

 

Od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 zapraszamy na audycję dla dzieci >>Elemeledutki<< w Radio Profeto.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_