Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
Ezawo2017-05-18 08:05
Radość

Radość

czwartek, 5 Niedziela Wielkanocy, rok I, J 15,9-11

Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.

Pan Jezus mówi nam dziś o swojej miłości do nas. Ostatnie dni wciąż nam o tym przypominają, jak bardzo nas kocha. Dzisiaj mówi jeszcze coś. Mówi tak: "To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna. "Wiecie, czym jest radość? Radość jest wtedy, kiedy np. pada deszcz, a my możemy biegać po ciepłej plaży, albo kiedy mama upiecze na nasze urodziny ogromny tort z bitą śmietaną. Wtedy w naszym serduszku jest radość, prawda? To pomyślcie teraz, że radość z Bożej miłości jest jak milion tortów z czekoladową polewą. Jest tak niepojęta, ale możliwa. Pan Jezus powiedział też, że jeśli będziemy zachowywać, czyli spełniać przykazania, które nam dał, to właśnie taką radością będziemy wypełnieni.

 

Od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 zapraszamy na audycję dla dzieci >>Elemeledutki<< w Radio Profeto.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_