Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Nowenna Ryś
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
Marta Sikorska2017-06-14 08:05
Bez drogowskazów łatwo się zgubić

Bez drogowskazów łatwo się zgubić

środa, Trójcy Przenajświętszej, rok I, Mt 5,17-19

Jezus powiedział do swoich uczniów: Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.

Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.

 

Ewangelia pokazuje nam Jezusa kochającego, niosącego miłość, dającego nadzieję, przebaczającego. To takie dla nas proste i oczywiste. Kiedy jest nam źle, przytula nas mama. Kiedy coś zepsujemy, tato mówi: nic się nie stało, naprawimy. Jest tylko jeden warunek, aby było tak pięknie, tak bezpiecznie, żeby było tyle troski i miłości, musimy przestrzegać prawa, ustalonych zasad.

I o tym mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Mówi wprost: przestrzegajcie Bożego prawa; przytulam, wybaczę, naprawię... Uczymy się go od najmłodszych lat - w przykazaniach, w Ewangelii, w modlitwach. Pamiętajcie, że ono jest Waszym drogowskazem w domu, w szkole, na boisku,  wszędzie.

Te formuły czasem tak zawile brzmią: nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną - to po prostu: pójdę Ci podziękować w niedzielny poranek na Mszę Św., nie spędzę czasu przed komputerem. Nie mów fałszywego świadectwa - a to po prostu znaczy, abyś nie mówił kłamstw o  koleżance z klasy.To grzech, to zło, które krzywdzi. 

Pamiętajcie: Boże prawo to drogowskaz. Bez drogowskazów łatwo się zgubić.

 

Od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 zapraszamy na audycję dla dzieci >>Elemeledutki<< Radio Profeto.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_