Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa
Michał i Edyta Jarosz2017-03-15 09:06
W Twoim serduszku

W Twoim serduszku

środa, 2 Niedziela Wielkiego Postu, rok I, Mt 20,17-28

Mając udać się do Jerozolimy, Jezus wziął osobno Dwunastu i w drodze rzekł do nich: Oto idziemy do Jerozolimy: tam Syn Człowieczy zostanie wydany arcykapłanom i uczonym w Piśmie. Oni skażą Go na śmierć i wydadzą Go poganom na wyszydzenie, ubiczowanie i ukrzyżowanie; a trzeciego dnia zmartwychwstanie.

Wtedy podeszła do Niego matka synów Zebedeusza ze swoimi synami i oddając Mu pokłon, o coś Go prosiła. On ją zapytał: Czego pragniesz? Rzekła Mu: Powiedz, żeby ci dwaj moi synowie zasiedli w Twoim królestwie jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie. Odpowiadając Jezus rzekł: Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić? Odpowiedzieli Mu: Możemy. On rzekł do nich: Kielich mój pić będziecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej i lewej, ale [dostanie się ono] tym, dla których mój Ojciec je przygotował. Gdy dziesięciu [pozostałych] to usłyszało, oburzyli się na tych dwóch braci. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł: Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu.

 

Obserwujemy dzisiaj Pana Jezusa idącego najprawdopodobniej w pielgrzymce, wśród wielu osób. W pewnym momencie bierze na bok swoich Dwunastu uczniów, ponieważ chce im powiedzieć coś bardzo ważnego. Mówiąc do uczniów, mówi także do ciebie. Spróbuj wyobrazić sobie, że jesteś tam wśród nich. W początkowych słowach wspomina o tym, co wydarzy się, gdy dotrze do Jerozolimy. To niesamowite, że ktoś z taką dokładnością przewidział swoją śmierć, a oprócz śmierci powiedział jeszcze o tym, co wydarzy się po niej, o tym, że zmartwychwstanie. 

Niestety nikt go wtedy nie zrozumiał. Ty jednak jesteś w innej sytuacji. Wiesz już, co się stało po śmierci Jezusa. On na prawdę zmartwychwstał. A jeżeli zmartwychwstał, to dzięki temu możemy stać się obywatelami Nieba. Czy czujesz się mieszkańcem nieba? Jeżeli nie, to wiedz, że on czeka z otwartymi ramionami. Wyznaj mu swoje grzechy i poproś Go, aby zamieszkał w Twoi sercu. 

Jeżeli wiesz już, że mieszka w twoim sercu, dziękuj Mu z całych sił, że dane ci było poznać Go osobiście. 

 

Od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 zapraszamy na audycję dla dzieci >>Elemeledutki<< w Radio Profeto.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_