Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Nowenna Ryś
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
Monika Kurpik2017-06-19 08:05
Siła dobra

Siła dobra

poniedziałek, 11 Niedziela Zwykła, rok I, Mt 5,38-42

Jezus powiedział do swoich uczniów: Słyszeliście, że powiedziano: "Oko za oko i ząb za ząb!" A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!

Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie.

 

Gdy czytamy słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii, z początku budzi się w nas bunt, bo jak mamy nie reagować, gdy ktoś nas bije, czy też zmusza do czegoś? Jak więc zrozumieć zalecenia Pana Jezusa?

Zacznijmy od tego, co wszyscy wiemy. Bóg jest miłością i samym dobrem, i to właśnie z tych wartości płynie siła i moc. Pan Bóg walczy ze złem siłą dobra.

Zło nigdy nie będzie budowało, zawsze będzie niszczyć. Sposób, w jaki odpowiadamy na zło, które nas dotyka, buduje w naszych sercach i naszym otoczeniu albo miłość, albo nienawiść. Albo jesteśmy wraz z Panem Jezusem dawcami dobra i miłości, albo rozsiewamy zło i chyba wiadomo w czyjej wtedy jesteśmy drużynie...

Im częściej uda nam się pokonać własne słabości i zareagować dobrem na zło, tym częściej zwyciężać będzie Pan Bóg. A przecież im więcej Bożych zwycięstw, tym szybciej na ziemi zapanuje Królestwo Boże! Kto buduje dobrem i miłością, buduje na wieki!

Zło dobrem zwyciężajmy! Do dzieła!

 

Od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 zapraszamy na audycję dla dzieci >>Elemeledutki<< w Radio Profeto.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


wieniawa63: Czym dalej w rozwój ludzkości tym chyba trudniej jest rozwijać myśl tej ewangelii. Ludzie pierwotni przecież tylko marzyli o najedzeniu się i w miarę spokojnym wypoczynku, no może wtedy jeszcze były konflikty o zawładnięcie partnerem czy partnerką. Obecny człowiek pragnie mieć wiele dóbr materialnych i być otaczany szacunkiem oraz poważaniem. Pamiętam reportaż telewizyjny (nadawany jeszcze w czasach głębokiej komuny, chyba przełom lat 70-tych i 80-tych) kiedy dziennikarz zapytał pustelnika, żyjącego w Polsce; Co to jest pieniądz ? Odpowiedz była krótka "Pieniądz to samo zło !
Wiele razy myślałem o tej odpowiedzi. I to właśnie było jak najbardziej zgodne z nauką Chrystusa wspomnianą w tym artykule. Teraz mam takie pytanie kto jest w stanie tak pomyśleć jak ten pustelnik? Niech każdy odpowie sobie sam na to pytanie w głębi swojej duszy. Szczęść Boże wszystkim rozmyślającym
2017-06-22 07:09:16
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_