Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Nowenna Ryś
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa
Rodzina Kosturskich2017-08-10 08:05
Wierność Bogu

Wierność Bogu

czwartek, Św. Wawrzyńca (10 sierpnia), rok I, J 12,24-26

Jezus powiedział do swoich uczniów: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne.

A kto by chciał Mi służyć, niech idzie na Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.

 

Trudna jest dzisiejsza Ewangelia do zrealizowania w życiu, bo czyż nie chcemy, aby wszystko nam się zawsze dobrze układało, powodziło się, by było spokojnie, radośnie? A Ewangelia mówi, że mamy nienawidzieć swojego  życia na ziemi, bo wtedy zyskamy życie wieczne.

Czy Jezus chce, byśmy byli nieszczęśliwi? Oczywiście, że nie, ale zwraca uwagę na to, żeby nie przywiązywać się wyłącznie do rzeczy doczesnych, nie żyć tylko tym, co na ziemi. W każdym działaniu trzeba mieć na uwadze, że kiedyś czeka na nas życie wieczne, w którym Bóg doceni tych, którzy byli Mu wierni.

 

Od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 zapraszamy na audycję dla dzieci >>Elemeledutki<< Radio Profeto.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_