Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Nowenna Ryś
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
Rodzina Kosturskich2017-08-12 08:05
Jezus wciąż działa!

Jezus wciąż działa!

sobota, 18 Niedziela Zwykła, rok I, Mt 17,14-20

Pewien człowiek zbliżył się do Jezusa i padając przed Nim na kolana, prosił: Panie, zlituj się nad moim synem! Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę. Przyprowadziłem go do Twoich uczniów, lecz nie mogli go uzdrowić.

Na to Jezus odrzekł: O, plemię niewierne i przewrotne! Jak długo jeszcze mam być z wami; jak długo mam was cierpieć? Przyprowadźcie Mi go tutaj! Jezus rozkazał mu surowo, i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie. Wtedy uczniowie zbliżyli się do Jezusa na osobności i pytali: Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić? On zaś im rzekł: Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: Przesuń się stąd tam!, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was.

 

Jezus czynił cuda, przekazał ten dar także Apostołom, którzy mogli uzdrawiać, wypędzać złe duchy w imię Jezusa Chrystusa. To nie on działali, tylko Jezus poprzez ich ręce. Współcześnie także słyszymy o mszach o uzdrowienie, uwolnienie; czasem z boku wygląda to dziwnie i niezrozumiale, ale Jezus uzdrawia także  w tej chwili, czyni cuda w dzisiejszych czasach. Posługuje się innymi ludźmi - księżmi ale także osobami świeckimi. Jeżeli słyszymy, że w czasie modlitwy wydarzył się jakiś cud  - to nie ksiądz tego dokonał, nie można więc nazwać go cudotwórcą, uzdrowicielem, co niestety czasami się zdarza. Cuda uzdrowienia, uwolnienia dokonują się w Jego Imieniu, dzięki naszej wierze w Jezusa Chrystusa.

Czasami w ciagu dnia mamy z czymś trudność, czegoś  się obawiamy, nie wiemy, jak postąpić - nasze niepokoje, poruszenia mogą zostać pokonane dzięki wierze.  Wystarczy zwrócić się do Jezusa. On chce działać, a z naszej strony wystarczy wiara...

 

Różaniec dla dzieci codziennie o 17:25 w Radio Profeto. Zapraszamy do wspólniej modlitwy.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_