Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
Rodzinka Tołpa2017-05-19 08:05
Idź i kochaj

Idź i kochaj

piątek, 5 Niedziela Wielkanocy, rok I, J 15,12-17

Jezus powiedział do swoich uczniów: To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję.

Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali.

 

Przykazanie miłości jest najważniejszym i największym przykazaniem zostawionym nam przez Pana Jezusa. Okazywanie wzajemnej miłości ma wielką siłę: potrafi zmienić czyjeś życie, pogodzić skłócone osoby i usunąć to, co je dzieliło.

Jezus wzywa nas dzisiaj do ciągłego miłowania. Wzywa nas również do głoszenia Ewangelii miłości wszystkim dookoła. Każdego dnia powinniśmy okazywać miłość słowem, gestem lub dobrym uczynkiem. Mamy wzajemnie obdarzać się dobrocią, miłością, życzliwością i szacunkiem, bo według dzisiejszych słów Pana Jezusa w Ewangelii mamy dawać świadectwo o naszej miłości do innych. Wtedy rzeczywiście staniemy się Bożymi przyjaciółmi, prawdziwymi uczniami i świadkami Jezusa.

Więc już dziś idź i kochaj każdego bez wyjątku.

 

Od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 zapraszamy na audycję dla dzieci >>Elemeledutki<< w Radio Profeto.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_