Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Nowenna Ryś
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
Rodzinka Tołpa2017-06-16 08:05
Poznaj swoje słabości

Poznaj swoje słabości

piątek, Trójcy Przenajświętszej, rok I, Mt 5,27-32

Jezus powiedział do swoich uczniów: Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie.

Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła. Powiedziano też: Jeśli kto chce oddalić swoją żonę, niech jej da list rozwodowy. A ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę - poza wypadkiem nierządu - naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa.

 

Pan Jezus potrafi być szczery do bólu, bo jak inaczej odczytać Jego słowa, abyśmy odcięli sobie rękę lub wydłubali oko, jeśli są one powodem naszego grzechu.

Ale nie o to chodzi Jezusowi – On wie, że każdy z nas ma jakieś słabości i nałogi, ulegamy pokusom i ciągle popełniamy nierzadko te same grzechy. Dobrze wtedy zastanowić się, dlaczego ciągle robimy te same błędy i odrzucić to, co skłania nas do ich popełniania.

Gdy powodem twoich grzechów jest ciągłe „siedzenie” w Internecie to postanów, aby używać go tylko wtedy, gdy jest naprawdę niezbędny. Gdy rodzice mówią, że spędzasz za dużo czasu przy telefonie lub tablecie, to wyłącz lub oddaj je rodzicom – nikt nie wie lepiej niż oni, ile czasu marnujesz na niepotrzebne rzeczy. A gdy ponownie dopadną Cię pokusy, aby sięgnąć do Internetu lub telefonu, wtedy padnij na kolana i pomódl się do Jezusa o pomoc i siły. 

 

Od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 zapraszamy na audycję dla dzieci >>Elemeledutki<< Radio Profeto.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_