Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
Rodzinka Tołpa2017-07-14 08:05
Owce pośród wilków

Owce pośród wilków

piątek, 14 Niedziela Zwykła, rok I, Mt 10,16-23

Jezus powiedział do swoich apostołów: Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie! Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować.

Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was. Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. Gdy was prześladować będą w tym mieście, uciekajcie do innego. Zaprawdę, powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy.

 

Czy dzisiejsza Ewangelia powinna nas przerażać swoim opisem tego, co czeka osoby wierzące w Boga? Pan Jezus mówi nam, że posyła nas jak owce między wilki. Wilk to ktoś zły. Owce natomiast są dobre i wydają się być bezbronne wobec wilków. Grozi im ciągłe niebezpieczeństwo, a nawet śmierć. 

Jezus nie obiecał nam, że wiara w Niego będzie prosta i usłana różami. Będziemy z Jego powodu spotykać się z drwinami ze strony kolegów, przyjaciół lub innych osób. To są właśnie takie wilki, które na nas będą czyhać, aby zniszczyć naszą wiarę w Jezusa. 

Jednak nie jesteśmy bezsilni, bo mamy swojego Pasterza, Jezusa, który nieustannie się nami opiekuje. Wszystkie wilki, które nas otaczają, niczego nie wskórają, bowiem Jezus jest przy nas. Jeśli zaufamy Jezusowi, oddamy Mu swoje życie, Jego Duch będzie z nami i będzie nami kierował. Nic nam nie grozi. A na samym końcu, gdy będziemy wierni Jezusowi, czeka nas wielka nagroda – zbawienie. Czy może być lepsza perspektywa?

 

Od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 zapraszamy na audycję dla dzieci >>Elemeledutki<< Radio Profeto.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_