Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Nowenna Ryś
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa
Rodzinka Tołpa2017-08-11 08:05
Podążać za Jezusem

Podążać za Jezusem

piątek, 18 Niedziela Zwykła, rok I, Mt 16,24-28

Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.

Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania. Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w królestwie swoim.

 

Jezus w prosty sposób mówi nam dziś, co mamy zrobić, aby podążać za Nim. Te warunki to zaparcie się samego siebie, wzięcie własnego krzyża i naśladowanie Jezusa.

Często trudno  jest nam poświęcić swoje pragnienia i wygody, bo na pierwszym miejscu stawiamy siebie. Jezus jednak wymaga od nas, abyśmy zeszli na dalszy plan, bo ważniejszy jest drugi człowiek. 

Wziąć swój krzyż to znaczy przyjąć nasze życie takie, jakim jest – godzić się na to, co nas spotyka , na problemy w domu, w szkole lub chorobę i oczywiście próbować je rozwiązać z Bożą pomocą.  Naśladowanie Jezusa to przyjęcie krzyża i niesienie go z cierpliwością, tak jak Jezus, który podczas swojej Drogi Krzyżowej ani razu nie narzekał na ból i cierpienie, tylko wytrwale dążył do celu, jakim było zbawienie nas wszystkich.

Jezus oczekuje, że biorąc swój krzyż, przyjmiemy go bez lęku, z radością i miłością, bo tylko ten sposób doprowadzi nas do prawdziwej przyjaźni z Nim.

 

Od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 zapraszamy na audycję dla dzieci >>Elemeledutki<< Radio Profeto.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_