Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Chjnice
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Apokalipsa - eSPe

Codzienność chrześcijańska

24 h dla Pana
Redakcja Profeto

24 h dla Pana

Zapewne wielu z nas pozostaje jeszcze ciągle pod wrażeniem lektury Listu Apostolskiego Misericordia et Misera, który papież Franciszek wydał na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Ten List jest skierowanym do nas wszystkich wezwaniem, by czas Miłosierdzia nie skończył się z zamknięciem watykańskich Drzwi Świętych, lecz aby wszystko, co Kościół z nową mocą odkrył, zrozumiał i czego doświadczył (!) - stało się trwałym rysem jego myślenia i działania na nowo danym i zadanym Kościołowi jak talent, który się zachowuje jedynie na drodze pomnożenia!czytaj całość »

Akcja duchowego wspierania misjonarzy, czyli "Misjonarz na Wielki Post"
Redakcja Profeto

Akcja duchowego wspierania misjonarzy, czyli "Misjonarz na Wielki Post"

Środą Popielcową w Kościele katolickim rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Przez ten czas wierni przygotowują się do Świąt Wielkiej Nocy. Jedną z form jest wspieranie polskich misjonarzy. Akcję przygotowały redakcje czasopism i portali misyjnych w Polsce.czytaj całość »

Czego dowiedziałam się po twojej śmierci?
Ewelina Gładysz

Czego dowiedziałam się po twojej śmierci?

Po pierwsze, okazało się, że w takich chwilach świat nie rozpada się na kawałki. To było odkrycie druzgocące. Miał się rozpaść, nie rozpadł. Po drugie, właściwie podobnie, po sobocie nastąpiła niedziela. Też zaskoczyło.czytaj całość »

Wielka Pokuta - zaproszenie (video)
Redakcja Profeto

Wielka Pokuta - zaproszenie (video)

Zapraszamy na Jasną Górę, na Wielką Pokutę za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. Jest to wydarzenie całego kościoła. Łączy wszystkie duchowości, wspólnoty, organizacje. Wszyscy czujcie się zaproszeni. Patronat duchowy wydarzenia: Teresa Wielka, błogosławiony Jerzy Popiełuszko, Święty Maksymilian Kolbe, Święty Wojciech, Święty Jan Paweł II, Święta Siostra Faustyna, sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński, Święty Stanisław Papczyński, Święty Andrzej Bobola, Święty biskup Stanisław, Święta królowa Jadwiga.czytaj całość »

Matka Teresa z Kalkuty ogłoszona świętą!
Redakcja Profeto

Matka Teresa z Kalkuty ogłoszona świętą!

Papież Franciszek podczas Mszy Św. na Placu św. Piotra w Watykanie ogłosił Matkę Teresę z Kalkuty Świętą Kościoła Katolickiego. W uroczystości uczestniczyło 120 tysięcy pielgrzymów. Na początku liturgii z prośbą o kanonizację założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości zwrócił się do Ojca Świętego prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato. Następnie przedstawił on krótki życiorys Matki Teresy.czytaj całość »

Chrześcijańskie braterstwo w praktyce
Przemysław Radzyński

Chrześcijańskie braterstwo w praktyce

Sytuacja chrześcijan w Iraku jest dramatyczna. Przed 2003 roku w Iraku mieszkało 1,4 mln chrześcijan, dzisiaj jest ich zaledwie 150 tysięcy. Fundamentaliści islamscy dokonują rzezi na społeczności chrześcijańskiej w Mosulu i w innych miejscowościach zamieszkanych przez chrześcijan.czytaj całość »

Wiara jest ufnością
ks. Józef Pierzchalski

Wiara jest ufnością

Wiara jest bezgraniczną ufnością w Bogu. Jest ona źródłem uzdrawiania człowieka. Ponieważ w swoim strapieniu zwracamy się do Jezusa i ponieważ Jemu ufamy, On może nam pomóc i uzdrowić nas.czytaj całość »

Wiara rodzi się ze słuchania
Przemysław Radzyński

Wiara rodzi się ze słuchania

„Wiara rodzi się z tego, co się słyszy” – pisał św. Paweł do Rzymian (por Rz 10, 17). Już niebawem będzie można usłyszeć Słowo Boże i to w bardzo dobrej jakości i w gwiazdorskiej obsadzie. Powstaje „BIBLIA AUDIO superprodukcja”.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Następna »
Pozycji: 439, strona 1 z 55

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_