Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus leczy - eSPe

Homilie

Pan wśród radości wstępuje do nieba. 7 Niedziela Wielkanocna.
Ks. Mariusz Śliwa

Pan wśród radości wstępuje do nieba. 7 Niedziela Wielkanocna.

Dziś kapłan w dialogu wprowadzającym do Ewangelii nie zaśpiewa: Słowa Ewangelii według świętego Mateusza, ale: Zakończenie Ewangelii według świętego Mateusza. Świetnie to ujął A. Valensin: Tak skończył się pobyt Chrystusa na ziemi w postaci widzialnej. Z wniebowstąpieniem skończyła się wizyta, którą Bóg złożył ludziom na ziemi.czytaj całość »

Homilia na VI Niedzielę Wielkanocną - Wzruszająca modlitwa - ks. Michał Olszewski  SCJ
ks. Michał Olszewski SCJ

Homilia na VI Niedzielę Wielkanocną - Wzruszająca modlitwa - ks. Michał Olszewski SCJ

niedziela, 6 Niedziela Wielkanocy, rok A, J 14,15-21

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy wzruszającą modlitwę Pana Jezusa, którą kieruje do Ojca, prosząc o dar Ducha Świętego dla wszystkich wierzących. Otwórzmy serca, byśmy mogli przyjąć Pocieszyciela, byśmy mogli zacząć żyć w Duchu Świętym na co dzień!czytaj całość »

Czekając na Pocieszyciela. 6 Niedziela Wielkanocna.
Ks. Mariusz Śliwa

Czekając na Pocieszyciela. 6 Niedziela Wielkanocna.

– No ja nie wiem, ale zobaczymy mamę, a ona się będzie o nas troszczyć. – Mama? Ty wierzysz w mamę? Kto to według Ciebie w ogóle jest? – No przecież jest wszędzie, wokół nas… Dzięki niej żyjemy. Bez niej by nas nie było. – Nie wierze! Żadnej mamy jeszcze nie widziałem, czyli jej nie ma…czytaj całość »

Homilia Papieża Franciszka podczas Mszy kanonizacyjnej Hiacynty i Franciszka
Redakcja Profeto

Homilia Papieża Franciszka podczas Mszy kanonizacyjnej Hiacynty i Franciszka

„Wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce”: poświadcza widzący z Patmos w Apokalipsie (12, 1), zauważając, że miała porodzić syna. Następnie, w Ewangelii słyszeliśmy Jezusa mówiącego do ucznia: „Oto Matka twoja” (J 19, 26-27).czytaj całość »

Droga, Prawda, Życie. 5 Niedziela Wielkanocy.
Ks. Mariusz Śliwa

Droga, Prawda, Życie. 5 Niedziela Wielkanocy.

Ewangelia bardzo często nazywana jest Dobrą Nowiną. A jeśli jakaś nowina, wiadomość jest dla nas dobra, to nie może ona nas napełniać smutkiem czy trwogą. Chrystus najlepiej wie o tym, że w naszym życiu pojawiają się różne niepokoje. Warto pamiętać wtedy o takiej wyjątkowej zasadzie: Nie mów Bogu, że masz wielki problem. Powiedz swojemu problemowi, że masz wielkiego Boga!czytaj całość »

Zatroskany Pasterz
ks. Dariusz Salamon SCJ

Zatroskany Pasterz

niedziela, 4 Niedziela Wielkanocy, rok A, J 10,10-27

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają.czytaj całość »

Jezus - Homilia na III Niedzielę Wielkanocy
ks. Władysław Stasik SCJ

Jezus - Homilia na III Niedzielę Wielkanocy

niedziela, 3 Niedziela Wielkanocy, rok A, Łk 24,13-35

Tego samego dnia dwaj z nich byli w drodze do wsi, zwanej Emaus, oddalonej sześćdziesiąt stadiów od Jerozolimy. Rozmawiali oni z sobą o tym wszystkim, co się wydarzyło. Gdy tak rozmawiali i rozprawiali z sobą, sam Jezus przybliżył się i szedł z nimi. Lecz oczy ich były niejako na uwięzi, tak że Go nie poznali. On zaś ich zapytał:czytaj całość »

2 Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego.
Ks. Mariusz Śliwa

2 Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego.

Wiara szukająca zrozumienia, wiara szukająca potwierdzenia, wiara, która potrzebuje “dotknąć”, “zobaczyć”, “sprawdzić”. To nie jest tylko problem Tomasza, to przecież nasze codzienne zmaganie się z rzeczywistością.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Następna »
Pozycji: 929, strona 1 z 117

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_