Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Miasto Bożej Obecności

Homilie

Gdy przychodzi Jezus
ks. Adam Pastorczyk SCJ

Gdy przychodzi Jezus

niedziela, 22 Niedziela Zwykła, rok C, Łk 14,1.7-14

Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. I opowiedział zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie pierwsze miejsca wybierali. Tak mówił do nich: Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego.czytaj całość »

Niepokorna pycha. 22 Niedziela zwykła.
Ks. Mariusz Śliwa

Niepokorna pycha. 22 Niedziela zwykła.

tym fragmencie Ewangelii Chrystus przestrzega nas przed pychą. Pychą, która nie bez powodu jest wymieniana na pierwszym miejscu, spośród siedmiu grzechów głównych, bo jest pierwszym grzechem, który prowadzi do innych grzechów.czytaj całość »

Czy wielbłądowi jest łatwiej
ks. Dariusz Salamon SCJ

Czy wielbłądowi jest łatwiej

niedziela, 21 Niedziela Zwykła, rok C, Łk 13,22-30

„Jezus przemierzał miasta i wsie, nauczając i odbywając swą podróż do Jerozolimy. Raz ktoś Go zapytał: «Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?» On rzekł do nich: «Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie zdołają. Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas, stojąc na dworze, zaczniecie kołatać do drzwi i wołać: „Panie, otwórz nam!”, lecz On wam odpowie: „Nie wiem, skąd jesteście”.czytaj całość »

Zapałki w ręku Boga
ks. Krzysztof Cieśla

Zapałki w ręku Boga

niedziela, 20 Niedziela Zwykła, rok C, Łk 12,49-53

Jezus powiedział do swoich uczniów: Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął. Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój?czytaj całość »

Najłatwiej wypowiedzieć wojnę... 20 Niedziela zwykła.
Ks. Mariusz Śliwa

Najłatwiej wypowiedzieć wojnę... 20 Niedziela zwykła.

Ksiądz kapelan odwiedził drużynę piłkarzy przed meczem. – Będę się modlił o wasze zwycięstwo. – Nie trzeba – odpowiedział na to kapitan drużyny. – Jeśli Bóg chce naszego zwycięstwa, księdza modlitwa jest niepotrzebna, a jeśli przegranej – daremna...czytaj całość »

Przepasane biodra i zapalone pochodnie. 19 Niedziela zwykła.
Ks. Mariusz Śliwa

Przepasane biodra i zapalone pochodnie. 19 Niedziela zwykła.

Do sławnego malarza Leonardo da Vinci, kiedy był już w podeszłym wieku, przyszedł człowiek, który obserwując jego pracę, zapytał: Mistrzu, ile masz lat? Leonardo się zamyślił, spoważniał i odpowiedział: Może pięć, a może dziesięć… Jak to pięć lat, odrzekł tamten. Wówczas artysta dodał: Mam tyle lat, ile pozostało mi do przeżycia.czytaj całość »

Potrzeba jednego…
ks. Adam Pastorczyk SCJ

Potrzeba jednego…

niedziela, 16 Niedziela Zwykła, rok C, Łk 10,38-42

Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie. Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług.czytaj całość »

Kto jest moim bliźnim?
ks. Grzegorz Szczygieł MS

Kto jest moim bliźnim?

niedziela, 15 Niedziela Zwykła, rok C, Łk 10,25-37

Lecz on, chcąc się usprawiedliwić, zapytał Jezusa: A kto jest moim bliźnim? Jezus nawiązując do tego, rzekł: Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko że go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli...czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Następna »
Pozycji: 877, strona 1 z 110

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2016
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook