Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Sercańskie Dni Młodych
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »

Homilie

Piotr i Paweł
ks. Leszek Poleszak SCJ

Piotr i Paweł

środa, Św. Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwca), rok II, Mt 16,13-19

Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: "Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?" A oni odpowiedzieli: "Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków". Jezus zapytał ich: "A wy, za kogo Mnie uważacie?"czytaj całość »

Powołani - ks. Jacek Szczygieł SCJ
ks. Jacek Szczygieł SCJ

Powołani - ks. Jacek Szczygieł SCJ

niedziela, 13 Niedziela Zwykła, rok C, Łk 9,51-62

Gdy dopełnił się czas Jego wzięcia [z tego świata], postanowił udać się do Jerozolimy i wysłał przed sobą posłańców. Ci wybrali się w drogę i przyszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by Mu przygotować pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jerozolimy. Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: Panie, czy chcesz, a powiemy, żeby ogień spadł z nieba i zniszczył ich?czytaj całość »

Cztery  świece
ks. Władysław Stasik SCJ

Cztery świece

niedziela, 12 Niedziela Zwykła, rok C, Łk 9,18-24

Wiedzę o Jezusie Chrystusie należy potwierdzić wewnętrznym doświadczeniem. Ewangelia z ubiegłej niedzieli ukazała nam, że Pan Jezus darzył szacunkiem każdego człowieka, widział w człowieku obraz swojego Ojca. Czasem ten obraz Ojca był przyćmiony w niektórych ludziach i wówczas Chrystus starał się przywrócić mu pierwotne piękno.czytaj całość »

Człowiek i jego tajemnica - XI Niedzial Zwykła (C)
Ks. Mariusz Śliwa

Człowiek i jego tajemnica - XI Niedzial Zwykła (C)

niedziela, 11 Niedziela Zwykła, rok C, Łk 7,36-8,3

Miałem w parafii kobietę, która od wielu lat żyła w konkubinacie z mężczyzną, który był alkoholikiem. Ludzie pogardzali nią. Widziałem ją w każdą niedzielę, jak w najciemniejszym zakamarku kościoła słuchała Mszy św., starając się ukryć przed przenikliwymi ludzkimi oczami.czytaj całość »

Dzisiejsze czasy... - X Niedziela Zwykła, C
ks. Adam Pastorczyk SCJ

Dzisiejsze czasy... - X Niedziela Zwykła, C

niedziela, 10 Niedziela Zwykła, rok C, Łk 7,11-17

Jezus udał się do pewnego miasta, zwanego Nain; a podążali z Nim Jego uczniowie i tłum wielki. Gdy przybliżył się do bramy miejskiej, właśnie wynoszono umarłego – jedynego syna matki, a ta była wdową. Towarzyszył jej spory tłum z miasta.czytaj całość »

Pochód śmierci i Pochód Życia. 10 Niedziela zwykła.
Ks. Mariusz Śliwa

Pochód śmierci i Pochód Życia. 10 Niedziela zwykła.

Do miasta żałoby udaje się Jezus i wychodzi naprzeciw pochodowi śmierci. Chrystus utworzył nowy pochód, bo jak pisze dalej św. Łukasz szli z nim jego uczniowie i tłum wielki. Czy dołączy się do pogrzebu i powiększy kondukt żałobników? Na widok wdowy Pan użalił się nad nią i rzekł nie płacz. Ale, czy te 2 słowa mogą pomóc?czytaj całość »

Wiara pogańskiego setnika
ks. Dariusz Salamon SCJ

Wiara pogańskiego setnika

niedziela, 9 Niedziela Zwykła, rok C, Łk 7,1-10

„Gdy Jezus dokończył wszystkich swoich mów do słuchającego Go ludu, wszedł do Kafarnaum. Sługa pewnego setnika, szczególnie przez niego ceniony, chorował i bliski był śmierci. Skoro setnik posłyszał o Jezusie, wysłał do Niego starszyznę żydowską z prośbą, żeby przyszedł i uzdrowił mu sługę.czytaj całość »

Uwielbienie Trójcy Przenajświętszej
ks. Leszek Poleszak SCJ

Uwielbienie Trójcy Przenajświętszej

niedziela, Trójcy Przenajświętszej, rok C, J 16,12-15

Jezus powiedział swoim uczniom: Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi.(J 16,12-15)czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Następna »
Pozycji: 865, strona 1 z 109

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2016
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook