Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa

Homilie

Najtrudniejsze wyzwanie
ks. Piotr Chmielecki SCJ

Najtrudniejsze wyzwanie

niedziela, 23 Niedziela Zwykła, rok A, Mt 18,15-20

Jezus powiedział do swoich uczniów: Gdy brat twój zgrzeszy [przeciw tobie], idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa.czytaj całość »

Jak upominać? 23 Niedziela zwykła.
Ks. Mariusz Śliwa

Jak upominać? 23 Niedziela zwykła.

Pewna kobieta, już nie mogła sobie poradzić z nieposłusznym synem. Ktoś dał jej radę, której skuteczność postanowiła wypróbować przy najbliższej okazji. Kiedy syn znów zrobił coś złego, kazała mu iść do ogródka i samodzielnie poszukać kija, którym zaraz sprawi mu lanie. Chłopak wrócił po jakimś czasie...czytaj całość »

Dlaczego cierpienie. 22 Niedziela zwykła.
Ks. Mariusz Śliwa

Dlaczego cierpienie. 22 Niedziela zwykła.

niedziela, 22 Niedziela Zwykła, rok A, Mt 16,21-27

O cierpieniu łatwo się pisze teologom, psychologom, etykom, kiedy samemu jest się z życia zadowolonym, sytym i szczęśliwym. Tak łatwo przychodzą wtedy ładne i błyskotliwe teorie na temat celowości cierpienia, mądre i uczone słowa na temat jego natury i wychowawczej roli.czytaj całość »

Bóg tak chciał. 21 Niedziela zwykła.
Ks. Mariusz Śliwa

Bóg tak chciał. 21 Niedziela zwykła.

Gdyby ktoś, tak wtedy przechodził obok i usłyszał o czym mówią prosty rybak z Galilei i cieśla z Nazaretu, pokiwałby chyba głową z politowaniem, albo nawet oburzyłby się wobec takiej nierealnej megalomanii. A jednak, wszystkie świątynie rzymskich cesarzy dziś są w gruzach, a w Kościele ciągle jest następca Piotra, którego rolę określił Chrystus w Cezarei Filipowej.czytaj całość »

Pogubieni - Homilia na dziś
ks. Michał Olszewski SCJ

Pogubieni - Homilia na dziś

niedziela, 20 Niedziela Zwykła, rok A, Mt 15,21-28

Jezus podążył w stronę Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha. Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem.czytaj całość »

Jezus - Antidotum na lęk!
ks. Michał Olszewski SCJ

Jezus - Antidotum na lęk!

niedziela, 19 Niedziela Zwykła, rok A, Mt 14,22-33

Żyjemy dzisiaj pośród wielu niewiadomych, tak w życiu osobistym, jak i społecznym. Towarzyszy nam wiele lęków o przyszłość naszą czy naszych rodzin. Borykamy się z problemami, które niejednokrotnie spędzają wielu przysłowiowy sen z powiek!czytaj całość »

Raz na wodzie, raz pod wodą. 19 Niedziela zwykła.
Ks. Mariusz Śliwa

Raz na wodzie, raz pod wodą. 19 Niedziela zwykła.

Zresztą to nie było takie Piotrowe: a co tam pójdę, zobaczę, może się uda. To słowa pełne zawierzenia: „Jeśli to ty jesteś Panie, to każ mi przyjść do siebie po wodzie”. Chodź. Nie pytał: czy na pewno mam iść, czy ja też będę chodził po falach, po prostu poszedł.czytaj całość »

Dotknął ich...
ks. Krzysztof Cieśla

Dotknął ich...

niedziela, 18 Niedziela Zwykła, rok A, Mt 17,1-9

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto im się ukazali Mojżesz i Eliasz, którzy rozmawiali z Nim.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Następna »
Pozycji: 946, strona 1 z 119

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_