Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Nowenna Ryś
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
o. Leon Knabit OSB2012-11-12 09:55
Celibat

Celibat

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z Ojcem Leonem na profeto.pl. Jak pisaliśmy przed tygodniem, w każdy poniedziałek, Benedyktyn z Tyńca będzie poruszał ważne dla naszej chrześcijańskiej codzienności tematy, nie unikając niczego, co trudne czy kontrowersyjne. Dziś nieco o księżach!

Celibat to realizowanie siebie i miłości bez małżeństwa, a tym samym bez seksu. Wcale nie musi być przekleństwem – wręcz z założenia jest łaską, specjalnym darem. Dobrze pojęty i przeżyty pozwala otworzyć serce na drugiego człowieka, nadać sens swoim słowom, gestom, które stają się bardzo jednoznaczne. Ważne jest odpowiednie podejście oraz powierzenie swojego losu w dobre ręce. A jak to zrobić? I dlaczego zniesienie celibatu wcale nie jest do końca korzystne? Zobaczcie sami…

 

 

Wszystkie spotkania z o. Leonem na profeto.pl, możliwe są dzięki życzliwości Ojców Benedyktynów z Tyńca. Dziękujemy i zapraszamy na www.tyniec.benedyktyni.pl/pspo/

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


calineczka777: swietna, konkretna wypowiedz, zreszta o.Leon zawsze ma rewelacyjne, trafne spostrzezenia:)
a mam pytanie czy przyjazn (czysta przyjazn) moze Ksiedza w jakis sposob przytloczyc? i czy przyjazn jest czym zlym albo przeszkadza w kaplanstwie?
2012-11-13 21:05:53
miki: Mysle, ze najwazniejsze jest okreslanie jasnych, nie przekraczalnych granic.Ksieza to tez ludzie, i tez sa kuszeni, wiec nie nalezy im tej poslugi kaplanskiej utrudniac.A z przyjaznia roznie bywa, oby przyjaznia pozostala.Rozsadek,modlitwa i bedzie dobrze.
2012-11-30 01:43:34
miki: Zapomnialam dodac, o.Leon jest niesamowity w swych wypowiedziach.Chlapny szczesciem dookola.
2012-11-30 01:50:39
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_