Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
ks. Krzysztof Porosło2017-01-06 09:03
Może być piękniej...

Może być piękniej...

piątek, Objawienie Pańskie (6 Stycznia), rok A, Iz 60,1-6

Powstań! Świeć, Jeruzalem, bo przyszło twe światło i chwała Pańska rozbłyska nad tobą. Bo oto ciemność okrywa ziemię i gęsty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą. I pójdą narody do twojego światła, królowie do blasku twojego wschodu.

Rzuć okiem dokoła i zobacz: Ci wszyscy zebrani zdążają do ciebie. Twoi synowie przychodzą z daleka, na rękach niesione są twe córki. Wtedy zobaczysz i promienieć będziesz, a serce twe zadrży i rozszerzy się, bo do ciebie napłyną bogactwa zamorskie, zasoby narodów przyjdą ku tobie. Zaleje cię mnogość wielbłądów – dromadery z Madianu i z Efy. Wszyscy oni przybędą z Saby, zaofiarują złoto i kadzidło, nucąc radośnie hymny na cześć Pana.

 

W uroczystość Epifanii czytamy fragment Proroka Izajasza. Jest tam mowa o obietnicy danej Jerozolimie. Ale tak naprawdę, to jest obietnica dla nas dzisiaj, że to, o czym czytamy w tym fragmencie, stanie się w naszym życiu.

Izajasz napisał: „Powstań! Świeć, bo przyszło twe światło”. Nad twoją ciemnością rozbłysło światło, zajaśniał Pan. Więc, jeżeli masz jakąś ciemność w swoim życiu, jeżeli masz jakiś grzech, który wprowadza tę ciemność, jeżeli tą ciemnością jest brak pracy, jakieś trudne doświadczenie, to poproś Go dzisiaj, żeby nad tą ciemnością rozbłysło światło. Pan Bóg ci da takie światło. To światło rozbłyśnie i powie: „możesz żyć piękniej”. To światło ci powie: „możesz wyjść z tego grzechu, możesz być lepszy”. Uwierz tylko w to, że może być inaczej! 

 

Zobacz >>Archiwum<< Radia Profeto - wszystkie audycje, które były emitowane na naszej antenie w jednym miejscu.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_