Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Nowenna Ryś
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa
ks. Michał Olszewski SCJ2017-06-19 08:00
Esencja

Esencja

poniedziałek, 11 Niedziela Zwykła, rok I, 2 Kor 6,1-10

Napominamy was, abyście nie przyjmowali na próżno łaski Bożej. Mówi bowiem /Pismo/: W czasie pomyślnym wysłuchałem ciebie, w dniu zbawienia przyszedłem ci z pomocą. Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia.

Nie dając nikomu sposobności do zgorszenia, aby nie wyszydzono /naszej/ posługi, okazujemy się sługami Boga przez wszystko: przez wielką cierpliwość, wśród utrapień, przeciwności i ucisków, w chłostach, więzieniach, podczas rozruchów, w trudach, nocnych czuwaniach i w postach, przez czystość i umiejętność, przez wielkoduszność i łagodność, przez /objawy/ Ducha Świętego i miłość nieobłudną, przez głoszenie prawdy i moc Bożą, przez oręż sprawiedliwości zaczepny i obronny, wśród czci i pohańbienia, przez dobrą sławę i zniesławienie. Uchodzący za oszustów, a przecież prawdomówni, niby nieznani, a przecież dobrze znani, niby umierający, a oto żyjemy, jakby karceni, lecz nie uśmiercani, jakby smutni, lecz zawsze radośni, jakby ubodzy, a jednak wzbogacający wielu, jako ci, którzy nic nie mają, a posiadają wszystko.

 

Cała istota chrześcijaństwa, esencja... Marzę o tym, by stopniowo, rok po roku, aż po moment umierania, coraz pełniej uczestniczyć w dzisiejszym słowie!

 

Przeczytaj również >>Żywa Korona Maryi - Bądź nią i Ty!<<

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


gosia61: "Niech wszystkie twe marzenia w rzeczywistosc Bog zamienia."
Oczywiscie z twoja ksieze Michale aktywna pomoca.


Z modlitwa Malgosia.
2017-06-19 11:10:20
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_