Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Pielgrzymka - zapisy
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa
ks. Stanislaw Zawilowicz SCJ2017-03-16 09:01
Odpocznij

Odpocznij

czwartek, 2 Niedziela Wielkiego Postu, rok I, Jr 17,5-10

To mówi Pan Bóg: Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę, a od Pana odwraca swe serce. Jest on podobny do dzikiego krzaka na stepie, nie dostrzega, gdy przychodzi szczęście; wybiera miejsca spalone na pustyni, ziemię słoną i bezludną.

Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją. Jest on podobny do drzewa zasadzonego nad wodą, co swe korzenie puszcza ku strumieniowi; nie obawia się, skoro przyjdzie upał, bo utrzyma zielone liście; także w roku posuchy nie doznaje niepokoju i nie przestaje wydawać owoców. Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne i niepoprawne - któż je zgłębi? Ja, Pan, badam serce i doświadczam nerki, bym mógł każdemu oddać stosownie do jego postępowania, według owoców jego uczynków.

 

Niejednokrotnie narzekaliśmy, że ktoś nas zawiódł. Gorszyliśmy się postawą innych, a czasem sami upadliśmy sprawiając ból innym i sobie. Tak się zdarza w świecie ludzi, którzy nie pokładają nadziei w Bogu, którego błogosławieństwo jest jak nieustannie płynący strumień.

Zaschło ci w gardle od ciągłego opowiadania jakich to wielkich rzeczy dokonujesz? Napij się wody Bożej pokory i zrób małą rzecz - odpocznij. 

 

Przeczytaj również >>Bóg w "Chacie"<< - Przemysława Radzyńskiego.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_