Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Nowenna Ryś
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa
ks. Tomasz Szałanda2017-06-18 08:00
Sam ich wybrał

Sam ich wybrał

niedziela, 11 Niedziela Zwykła, rok A, Wj 19,1-6a

W trzecim miesiącu od wyjścia Izraelitów z Egiptu; w tym dniu przybyli oni na pustynię Synaj. Wyruszyli z Refidim, a po przybyciu na pustynię Synaj rozbili obóz na pustyni. Izrael obozował tam naprzeciw góry.

Mojżesz wstąpił wtedy do Boga, a Pan zawołał na niego z góry i powiedział: Tak powiesz domowi Jakuba i to oznajmisz Izraelitom: Wyście widzieli, co uczyniłem Egiptowi, jak niosłem was na skrzydłach orlich i przywiodłem was do Mnie. Teraz jeśli pilnie słuchać będziecie głosu mego i strzec mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich narodów, gdyż do Mnie należy cała ziemia. Lecz wy będziecie Mi królestwem kapłanów i ludem świętym.

 

On sam ich wybrał, bo chciał. I niczym niezasłużone to wybranie. On sam ich uratował, bo chciał. I nie potrzebował na to ich zgody. On sam ich uświęcił, bo chciał. I nie parzył, że mają twarde karki. I z nami uczynił to samo. Tyle, że tym razem przymierze zawarł przez przelanie krwi Jedynego Syna - Jezusa Chrystusa, i tego przymierza nic już nie może złamać.

 

Przeczytaj również >>Żywa Korona Maryi - Bądź nią i Ty!<<

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_