Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
ks. Lucjan Dyka2017-01-11 09:23
Wszyscy Cię szukają

Wszyscy Cię szukają

środa, (pierwszy tydzień zwykły), rok I, Mk 1,29-39

Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł do niej i podniósł ją ująwszy za rękę, tak iż gorączka ją opuściła. A ona im usługiwała.

Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto było zebrane u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ wiedziały, kim On jest. Nad ranem, gdy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: Wszyscy Cię szukają. Lecz On rzekł do nich: Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo na to wyszedłem. I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy.

 

Jezus poprzez swoje czyny – uzdrowienia, uwolnienia – rozbudził w sercach i umysłach ludzi podziw, pragnienie spotkania. Tak wiele było jeszcze trudnych spraw do rozwiązania, tyle próśb, potrzeb cielesnych i duchowych. A jednak Jezus odchodzi, najpierw na osobność, na modlitwę, a potem do innych miejscowości. Uczniowie donieśli Jezusowi: „Wszyscy Cię szukają”. I o to chodziło. I dziś Jezus też wszystko robi, byśmy wszyscy Go szukali, byśmy pragnęli uzdrawiającego spotkania z Nim i tęsknili za Jego obecnością.

 

W każdą środę o 13:00 audycja >>Czas serca<< w Radio Profeto. Zapraszamy. 

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_