Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
ks. Marcin Modrzyński2017-05-18 08:03
Trwać

Trwać

czwartek, 5 Niedziela Wielkanocy, rok I, J 15,9-11

Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.

Jezus w dzisiejszej Ewangelii, mówi, że gdy trwamy w Jego Miłości, tak jak On trwa w Miłości Ojca, Duch Święty będzie nas wypełniał coraz bardziej radością. Jezusowi nie chodzi o zadowolenie, satysfakcje z wykonanych zadań, z przeżytych chwil. Tu chodzi o coś więcej - o głęboką radość płynącą z relacji. W Biblii jest napisane, że mamy zawsze się radować. Nie chodzi tu o coś powierzchownego, ale o radość, jako głęboką postawę serca, które czerpie z miłości Ojca i Syna. Ta radość wypływa z zanurzenia w Bogu. To radość, która jest śmiałą ufnością dziecka wobec Ojca, nawet gdy dookoła świat daje powody do niepokoju, nawet gdy szatan oskarża nas przed Bogiem, to jest to radość i ufność, że Bóg jest większy niż grzech. Ta radość wynika z pewnego rodzaju wewnętrznego zapatrzenia. Kiedy oczy serca utkwione są w Bogu, nieustannie czerpią z Jego obfitych źródeł - z Ducha Świętego!

Ojcze, ześlij na nas Ducha radości i ufności w przeciwnościach, abyśmy mieli oczy wpatrzone w Ciebie jak dzieci i radowali się tym, że Ty jesteś większy niż wszystko. Prosimy Cię o to w Imię Jezusa.

 

Zobacz >>Archiwum<< Radia Profeto - wszystkie audycje, które były emitowane na naszej antenie w jednym miejscu.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_