Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa
ks. Mariusz Krawiec SSP2017-03-20 09:04
Dać się poprowadzić Bogu

Dać się poprowadzić Bogu

poniedziałek, 3 Niedziela Wielkiego Postu, rok I, Mt 1,16.18-21.24a

Jakub był ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem. Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego.

Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański.

 

Maryja i Józef zostali wybrani przez Boga do szczególnej misji. Maryja otrzymała przywilej bycia matką Syna Bożego. Józef miał stać się ziemskim opiekunem Jezusa.

W dniu dzisiejszym w sposób szczególny oddajemy cześć świętemu Józefowi. Ten zakochany w Maryi mężczyzna przeżył niewątpliwie szok, gdy dowiedział się, że wybranka jego serca spodziewa się dziecka. Miłość, jaką odczuwał do Maryi, była na tyle silna i szlachetna, że pomimo, iż nie rozumiał tego, co się stało, zamierzał jedynie oddalić ją potajemnie, aby nie narazić jej na zniesławienie. Chciał wziąć na siebie całą winę za „przedmałżeńską” ciążę Maryi, choć wiedział, że nie on jest ojcem dziecka. I wtedy też zainterweniował Bóg. Posłał swojego anioła, aby we śnie wyjaśnił Józefowi całą sytuację związaną z Maryją.

Bóg, wybierając ludzi do określonej misji, zawsze będzie dawał im naprowadzające znaki. Oczywiście wolą człowieka jest, czy znaki te właściwie odczyta i będzie chciał pójść za nimi.

Życie Józefa po przyjęciu misji, jaką otrzymał od Boga, zmieniło się. Przyjął na siebie obowiązek opiekuna Syna Bożego. Respektował dozgonnie dziewiczość Maryi. Zrezygnował ze swoich ludzkich ambicji i naturalnych pragnień.

Warto jest dziś prosić świętego Józefa, aby wypraszał dla nas łaskę posłuszeństwa wobec woli Bożej. Abyśmy otwierali serca na impulsy Ducha Świętego, który da nam zrozumienie Bożych natchnień. By nasza wola była na tyle silna, aby zdecydowanie iść  za głosem Bożych natchnień i wytrwać do końca na drodze, którą wyznacza nam Pan.

 

W każdy poniedziałek o 13:00 audycja >>Z życia Kościoła<< w Radio Profeto. Zapraszamy!

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_