Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Nowenna Ryś
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa
ks. Robert Ptak SCJ2017-08-12 08:02
Co z tą wiarą?

Co z tą wiarą?

sobota, 18 Niedziela Zwykła, rok I, Mt 17,14-20

Pewien człowiek zbliżył się do Jezusa i padając przed Nim na kolana, prosił: Panie, zlituj się nad moim synem! Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę. Przyprowadziłem go do Twoich uczniów, lecz nie mogli go uzdrowić.

Na to Jezus odrzekł: O, plemię niewierne i przewrotne! Jak długo jeszcze mam być z wami; jak długo mam was cierpieć? Przyprowadźcie Mi go tutaj! Jezus rozkazał mu surowo, i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie. Wtedy uczniowie zbliżyli się do Jezusa na osobności i pytali: Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić? On zaś im rzekł: Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: Przesuń się stąd tam!, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was.

 

Historia z epileptykiem, a raczej człowiekiem opętanym przez złego ducha, należy do tych niełatwych lekcji, które musieli odrobić uczniowie Jezusa. Pewnie też i poczuli przy tym smak własnej niemocy, może i upokorzenie, może i trochę wstydu – bo przecież Jezus wprost wskazał na ich brak wiary. A może też źródłem ich porażki była chęć samodzielności, działania na własną rękę, poczucia własnej siły… 

A Jezus wskazuje na wiarę, jako tę siłę, która góry może przenosić. Ale o jaką wiarę chodzi? Co to znaczy wierzyć aż tak, by nic nie było niemożliwe? Pewnie wszystko sprowadza się do tej naszej zawsze bardzo osobistej i w  jakimś sensie tajemniczej więzi z Jezusem, bo przecież to On jest zawsze tym, który działa, uzdrawia, uwalnia.

Co zatem z naszą wiarą? Co z naszą relacją do Jezusa? Czy doświadczyłem już tego w moim życiu, że wraz z Jezusem mogę wszystko? I co to dla mnie znaczy „wszystko”?

 

Przeczytaj również >>Wakacyjny nieznajomy<< Eweliny Gładysz.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_