Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
ks. Szymon Czuwara2017-07-17 08:04
Trudne do przyjęcia...

Trudne do przyjęcia...

poniedziałek, 15 Niedziela Zwykła, rok I, Mt 10,34-11,1

Jezus powiedział do swoich apostołów: Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.

Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka, jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego, jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. Gdy Jezus skończył dawać te wskazania dwunastu swoim uczniom, odszedł stamtąd, aby nauczać i głosić [Ewangelię] w ich miastach.

 

„Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz…” Słowa te otwierają całą serię wskazań, które mogą się wydawać trudne do przyjęcia. Jak to, Jezus, Książę Pokoju jest tym, który przychodzi z mieczem???

Żyjemy w czasie, kiedy to tu, to tam odzywają się rozmaite głosy nawołujące do dogadania się ze wszystkimi, do znalezienia kompromisu niemal z każdym i to za wszelką cenę. To nie jest styl Jezusa „Będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy”. Niestety może być i tak. I nie chodzi o to, żeby celowo szukać zwady, ale czasem trzeba zająć zdecydowane stanowisko, aby się nie okazało, że względy ludzkie przysłoniły prawdę. Rodzic udaje, że nic się nie dzieje, kiedy dorastające dziecko żyje z partnerem bez ślubu. Kto inny milczy nt podwójnego życia kogoś ze swego otoczenia. Dzisiejszy fragment ewangelii Mateuszowej ostrzega, że wybierający w ten sposób mogą, być może, albo prawie na pewno ku swojemu zdumieniu, znaleźć się w gronie tych, którzy stracili najważniejsze, czyli wieczną przynależność do Chrystusa. Amen.

 

Zobacz >>Aktualności<< Radia Profeto - bieżące informacje o audycjach i transmisjach na naszej antenie.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_