Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
Redakcja Profeto2017-04-18 14:27
Konferencja - Rodzina wobec wyzwań współczesnego świata

Konferencja - Rodzina wobec wyzwań współczesnego świata

Chcemy pokazać piękno i wartość małżeństwa i rodziny, a w ten sposób wpisać się w owo głoszenie dobrej nowiny, o której mówi papież Franciszek. Ponadto nie tylko pragniemy mówić o rodzinie do rodzin, ale oddajemy głos samym małżonkom, którzy znaleźli się wśród prelegentów.

Nasza konferencja adresowana jest przede wszystkim do rodzin i małżeństw, a także do obecnych i przyszłych duszpasterzy rodzin, a więc kleryków. Organizując spotkanie, pragniemy odpowiedzieć na wezwanie papieża Franciszka, który już w pierwszym punkcie Amoris laetitia, cytując Ojców synodalnych, napisał, że "chrześcijańskie przepowiadanie dotyczące rodziny to doprawdy dobra nowina".

Właśnie papieskiemu dokumentowi dedykowane jest pierwsze wystąpienie. Adhortacja Amoris laetitia znana jest głównie z kilku punktów, które wywołały liczne dyskusje. My chcemy pokazać piękno i wartość małżeństwa i rodziny, a w ten sposób wpisać się w owo głoszenie dobrej nowiny, o której mówi papież Franciszek. Ponadto nie tylko pragniemy mówić o rodzinie do rodzin, ale oddajemy głos samym małżonkom, którzy znaleźli się wśród prelegentów.


Więcej informacji znajdziecie tutaj.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_