Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Być uczniem Pana
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
Redakcja Profeto2017-02-22 11:00
Radio Profeto dołączyło do Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich (foto)

Radio Profeto dołączyło do Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich (foto)

W dniu 21.02 w Zamościu, ks. Michał Olszewski SCJ, dyrektor Grupy Medialnej Profeto oraz ks. Tomasz Olszewski, przewodniczący Prezydium FNRK, podpisali umowę stowarzyszeniową na mocy której, Radio Profeto zostało włączone do Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich.

Radio Profeto dołączyło do Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich (foto)
Radio Profeto dołączyło do Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich (foto)

We wrześniu 2013 roku z inicjatywy dyrektorów katolickich rozgłośni radiowych powołano do życia Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich. Dwa miesiące później, 14 listopada wyznaczono prezydium niniejszego forum. Mówiąc ogólnie FNRK to „przestrzeń”, w której spotkały się niezrzeszone stacje działające samodzielnie na terenie Polski. Stacje, których właścicielem są diecezje, bądź też wspólnoty zakonne.

Forum posiada statut przyjęty przez Konferencję Episkopatu Polski, w oparciu o który wybierane jest Prezydium Forum. Głównym celem jest jak najściślejsza współpraca tak w wymianie programowej, jak też podejmowaniu wspólnych inicjatyw.

Tak o FNRK mówi ks. Tomasz Olszewski, dyrektor Radia Nadzieja i obecny przewodniczący Prezydium: "Niewątpliwie nasze plany sięgają daleko i są bardzo mocno sprecyzowane. Mamy nadzieję, że przy determinacji i wspólnym działaniu uda nam się je zrealizować. Naszą siłą jest lokalność. To jest to, co nas wyróżnia i daje wiele możliwości, nie zamykając nam drogi do wspólnego działania".

Jak mówi ks. Michał Olszewski SCJ, dla Radia Profeto to ogromna szansa na to, by uczyć się profesjonalnego tworzenia radia od innych, ale także do dzielenia się bez kompeksów tym, co udało się wypracować przez prawie 3 lata od powstania sercańskiej rozgłośni, szczególnie w przestrzeni internetowej, w której dzisiaj najłatwiej dotrzeć do słuchacza.

Włącz Radio Profeto już teraz! :)

Zapraszamy do odwiedzenia strony Forum: http://radiokatolickie.pl

Foto: ks. Tomasz Olszewski

 

 

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_