Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
Redakcja Profeto2017-03-31 14:12
Koncesja dla Radia Profeto! 92.1 FM

Koncesja dla Radia Profeto! 92.1 FM

To dla nas historyczny moment. Po pierwsze dla Polskiej Prowincji Księży Sercanów, która jest fundatorem Fundacji Profeto.pl. Jest to bowiem mocne nawiązanie do naszego założyciela o. Jana Leona Dehona, który już w XIX w. działał na ówczesnym rynku medialnym i zachęcał nas do wyjścia z zakrystii i poszukiwania nowych form ewangelizacji.

Koncesja dla Radia Profeto! 92.1 FM

Dla Fundacji Profeto.pl jest to zwieńczenie ponad 1,5 rocznego żmudnego procesu, który kosztował nas wiele sił i zaangażowania. Ale dzień 30 marca 2017 r. wynagradza nam wszystko. Jesteśmy szczęśliwi, że robimy ten wielki krok naprzód, a Radio Profeto wchodzi w świat radiofonii przygotowane pod względem technicznym i programowym. Chcemy więc świętować wraz z naszymi słuchaczami, którzy od prawie 3 lat są nam wierni w Internecie. Bez ich zaangażowania duchowego, materialnego i po prostu przyjaźni, nie byłoby to możliwe. Jestem wzruszony i wdzięczny wszystkim, którzy nam zaufali!

Przyznanie koncesji pociąga za sobą konkretne wyzwania. Chcemy zmienić LOGO Radia Profeto. To odważna decyzja, ale podyktowana zarówno obecnymi trendami, jak i koniecznością odświeżenia wizerunku. Nie ma lepszego momentu na taką zmianę jak konieczność wpisania w logotyp przyznanej częstotliwości 92.1 FM.

Chcemy też oczywiście rozwijać się programowo, choć spokojnie i bez wywracania kursu do góry nogami. Najważniejsze dla nas nadal pozostaną: chrześcijańska muzyka, programy publicystyczne i ewangelizacyjne, poranki na żywo oraz transmisje LIVE z wydarzeń ewangelizacyjnych. Nadal będziemy stronić od newsów oraz polityki, by nasza antena zawsze była tą, która łączy, a nie dzieli! Przyznana koncesja zwiększa też naszą przestrzeń, w której będziemy nadawać. Cieszymy się więc, że dotrzemy do nowych ludzi w gminach: Budzów, Jordanów, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Lubień, Maków Podhalański, Myślenice, Pcim, Stryszów, Sułkowice, Tokarnia oraz systemie DAB+ nadawanym testowo z Przechyby k. Nowego Sącza. Stajemy się też jedyną rozgłośnią nadającą na FM-ie w archidiecezji krakowskiej, która ma tylko i wyłącznie program religijny od strony programowej, jak i muzycznej.  

Oczywiście nie spoczniemy na laurach. Chcemy włączyć się bardzo mocno w rozwój radia cyfrowego DAB+ i zawalczyć o jeszcze kilka miejsc, na których terenie są do rozdysponowania wolne częstotliwości. Mamy nadzieję, że wczorajsza decyzja KRRiT (zobacz TUTAJ!) będzie dla nas początkiem kolejnej wielkiej przygody w dziele ewangelizacji! 

Jeszcze raz dziękujemy, że jesteście z nami, 

ks. Michał Olszewski SCJ 

wraz z całą Grupą Profeto

 

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Pawel73: Super, cieszę się bardzo, życzę wszystkiego dobrego i przede wszystkim mocy Ducha Świętego na nowej fali. Szczęszć Boże.
2017-04-01 07:07:20
Exo: Niedługo pewnie cała Polska ;) Gratulacje ;)
2017-04-02 20:29:47
Kaz55: Gratulacje! Chwała Panu!!!
2017-04-03 21:03:00
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_