Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Chjnice
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
24h dla Pana - książka
Redakcja Profeto2015-11-09 10:58
Serce w Serce w Roku Miłosierdzia

Serce w Serce w Roku Miłosierdzia

W czwartek, 5 listopada br. w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Serce w Serce z Jezusem”. Spotkania prowadzi ks. Michał Olszewski, sercanin, ewangelizator oraz dyrektor grupy medialnej Profeto.

Serce w Serce w Roku Miłosierdzia
Serce w Serce w Roku Miłosierdzia
Serce w Serce w Roku Miłosierdzia

Tegoroczne spotkania w roku duszpasterskim 2015/2016 poświęcone zostaną Miłosierdziu Bożemu. Na każdym ze spotkań ks. Michał Olszewski prezentował będzie osoby, które pełniły w swoim życiu dzieła miłosierdzia bądź też były Apostołami Miłosierdzia. Równolegle kaznodzieja będzie omawiał uczynki miłosierne wobec ciała i duszy.

Podczas listopadowego spotkania ks. Michał Olszewski zaprezentował pierwszego Apostoła Miłosierdzia – św. Jana Pawła II. Spotkanie rozpoczęła Msza św. W homilii ks. Olszewski ukazywał wielki da,r jaki został dany Kościołowi w Roku Miłosierdzia, który rozpocznie się już 8 grudnia br. Kaznodzieja pytał słuchaczy: „Jaką dźwigasz największą biedę w swoim życiu? Grzech, chorobę… Oddaj to wszystko w tym roku miłosiernemu Bogu”.

Mówiąc o św. Jana Pawle II jako Apostole Miłosierdzia, ks. Olszewski wskazał na kilka wymiarów Bożego Miłosierdzia w życiu i posłudze tego świętego m.in. głoszenie Słowa Bożego, sprawowanie sakramentów (ze szczególnym uwzględnieniem sakramentu pokuty) oraz walkę o sprawiedliwość społeczną i pokój na świecie.

Po Eucharystii odbyło się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Rozpoczęło się ono Litanią do Wszystkich Świętych. Następnie każdy wierny otrzymał indywidualnie błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. Nabożeństwo zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu.

Spotkania „Serce w Serce z Jezusem” odbywają się w każde pierwsze czwartki miesiąca w parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Za: diecezja.rzeszow.pl

Fot.: ks. Krzysztof Cieśla

 

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


waldemar6808: Ttak to prawda jest i Bòg kicha nas .
2016-06-28 12:14:36
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_