Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.

 

Jezus daje nam poznać Ojca. Najlepszą informacją o Bogu jest krzyż Jezusa.  To ten krzyż pokazuje, że Ojciec jest przede wszystkim Tym, który kocha, który poświęca życie swojego Syna, żeby ratować nas - grzeszników. Krzyż mówi o Bogu bogatym w nieskończone miłosierdzie, gotowym nieustannie nas ratować i przebaczać, wyzwalać ze zła i grzechu. 

Takiego Boga ukazuje Jezus. Boga, który jest Ojcem, który troszczy się o swoje dzieci, o nas. To Bóg niestawiający granic miłości, Bóg w pełni kochający i walczący o każdego z nas. Czy zbliżam się do Jezusa, aby poznać Boga? Jaki  dziś mam obraz Boga? Kim On jest dla mnie?

 

Zobacz >>Archiwum<< Radia Profeto - wszystkie audycje, które były emitowane na naszej antenie w jednym miejscu.