Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Nowenna Ryś
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit

Słowo codziennie Boże!

Słowo Pana... Wiele osób dzisiaj, poszukuje różnych form głoszonego Słowa w Internecie. Poprzez ten blog, chcę zaproponować modlitwę Słowem Bożym, opartą na Ewangelii z dnia, dzieląc się kilkoma słowami komentarza do codziennych tekstów. Będzie krótko, po Bożemu i codziennie. Zapraszam na wielką przygodę ze Słowem!


Autor: ks. Michał Olszewski SCJ Subskrypcja RSS

Wtorek, II Tydzień Adwentu (Iz 40,1-11)

"Pocieszcie, pocieszcie mój lud! mówi wasz Bóg. Przemawiajcie do serca Jeruzalem i wołajcie do niego, że czas jego służby się skończył, że nieprawość jego odpokutowana, bo odebrało z ręki Pana karę w dwójnasób za wszystkie swe grzechy, Głos się rozlega: Drogę dla Pana przygotujcie na pustyni, wyrównajcie na pustkowiu gościniec naszemu Bogu!"

Niech się podniosą wszystkie doliny, a wszystkie góry i wzgórza obniżą; równiną niechaj się staną urwiska, a strome zbocza niziną gładką. Wtedy się chwała Pańska objawi, razem ją wszelkie ciało zobaczy, bo usta Pańskie to powiedziały. Głos się odzywa: Wołaj! - I rzekłem: Co mam wołać? - Wszelkie ciało to jakby trawa, a cały wdzięk jego jest niby kwiat polny. Trawa usycha, więdnie kwiat, gdy na nie wiatr Pana powieje. Prawdziwie, trawą jest naród. Trawa usycha, więdnie kwiat, lecz słowo Boga naszego trwa na wieki. Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny w Syjonie! Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny w Jeruzalem! Podnieś głos, nie bój się! Powiedz miastom judzkim: Oto wasz Bóg! Oto Pan Bóg przychodzi z mocą i ramię Jego dzierży władzę. Oto Jego nagroda z Nim idzie i przed Nim Jego zapłata. Podobnie jak pasterz pasie On swą trzodę, gromadzi ją swoim ramieniem, jagnięta nosi na swej piersi, owce karmiące prowadzi łagodnie.

Adwent to wyjątkowa szansa, by przygotować dla Pana drogę w naszym życiu, by dać Bogu szansę na to, by On mógł z mocą objawić się pośród codzienności. Dla Niego bowiem nawet najbardziej szara rzeczywistość, może stać się motywem do uczynienia czegoś zupełnie nowego. Nie bójmy się więc Bożej propozycji przemiany, gdyż On zawsze wie, co dla nas najlepsze. Z błogosławieństwem +, ks. Michał scj. 

Fot. sxc.hu

udostępnijOpublikowane 2012-12-11 18:13 przez ks. Michał Olszewski SCJ, wyświetleń: 1372

Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


BasiaG: Ksieze Michale, bardzo dziekuje za rekolekcje. Powiedzial dzis ksiadz, ze wiara w ludziach umacnia kaplanow. Ale i my czerpiemy sile z Waszej wiary. Jestesmy naczyniami polaczonymi. Dziekuje za ksiedza nieukrywana milosc do Boga.
Zapewniam o modlitwie, nie tylko w soboty :)
2012-12-12 06:51:59
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_