Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa
Ezawo2017-05-14 09:05
Ziemska misja

Ziemska misja

niedziela, 5 Niedziela Wielkanocy, rok A

Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem.

Znacie drogę, dokąd Ja idę. Odezwał się do Niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę? Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście. Rzekł do Niego Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy. Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca.

 

Dzisiejsze Słowo Pana Boga jest bardzo podobne do wczorajszego. Wczoraj Pan Jezus mówił nam o wielkiej, ogromnej tajemnicy. O tajemnicy Ojca i Syna, czyli o tajemnicy Jezusa i Boga Ojca. Jezus mówił nam też wczoraj o niebie. Dziś też o nim mówi. Mówi takie słowa: "W domu Ojca mego jest mieszkań wiele". To takie kolejne odsłonięcie tajemnicy. Wyobraźcie sobie, że tam w niebie jest już od dawna przygotowany dla nas dom. Z pewnością taki, jakiego nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. :) Bo to dom niebiański. Pan Bóg myśli o nas wszystkich, dla wszystkich naszykował mieszkanie. Jeśli popatrzycie w niebo tak wysoko, wysoko, możecie wyobrazić sobie, co tam na nas czeka:) A co najważniejsze - czeka na nas Jezus.

Pan Jezus mówi też do nas o naszej "ziemskiej misji". Wiecie, co to takiego ta misja?

To takie specjalne zadanie, praca na miarę uczniów Jezusa. Pan Jezus mówi dziś takie niesamowite zdanie: "Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca". Ponieważ Pan Jezus jest u swojego Taty, zostawił nam możliwość czynienia tego, co On sam czynił, kiedy chodził po ziemi. Tak, my możemy w Jego Imię czynić wiele, ale tylko wtedy, kiedy będziemy w Niego wierzyć, ufać Mu, kochać Go i Jezusa mieć za Pana i Zbawiciela.

 

Różaniec dla dzieci codziennie o 17:25 w Radio Profeto. Zapraszamy do wspólniej modlitwy.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_