Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
Ezawo2017-07-11 08:05
Niespodzianki

Niespodzianki

wtorek, Św. Benedykta (11 lipca), rok I, Mt 19,27-29

Piotr rzekł do Jezusa: Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy? Jezus zaś rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela.

I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy.

 

Dzisiaj Pan Jezus mówi o darach. O tym, co nam daje, jeśli pójdziemy za Nim. Nie mówi o pieniądzach, o samochodach, o niczym, co możemy kupić w sklepie. Pan Jezus mówi o nadzwyczajnych niespodziankach. Ponieważ niespodzianka jest tajemnicą, tak naprawdę nie wiemy, co otrzymamy. Wiemy natomiast, że miłość Pana Boga jest tak wielka, iż nie sposób sobie ją wyobrazić. A ponieważ jest tak wielka i niewyobrażalna, to z pewnością to, co Bóg ma dla nas, czyli te niespodzianki, będą równie wielkie.

Abyśmy mogli te prezenty rozpakować, idźmy za Panem Jezusem.

 

Od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 zapraszamy na audycję dla dzieci >>Elemeledutki<< w Radio Profeto.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_