„Fundament” to wprowadzenie do czterotygodniowych rekolekcji przygotowanych przez św. Ignacego z Loyoli, które założyciel jezuitów nazwał ćwiczeniami duchowymi. Raper Arkadio tak samo zatytułował swoją płytę, która powstała w 2015 roku, a teraz taki tytuł będzie nosiła jego autorska audycja w ewangelizacyjnym Radiu Profeto.

– Idziemy w stronę rozkminiania fundamentu w sposób trochę hip-hopowy, trochę z perspektywy doświadczenia mojego życia. Łączymy muzykę z treścią. Mam nadzieję, że będzie to przyjemne i dla ducha, i dla ucha – mówi o swojej nowej audycji Arkadio.

Muzyk w 2014 roku przeżył swoje pierwsze rekolekcje ignacjańskie. Wówczas, pomiędzy ćwiczeniami duchowymi, w ciągu 5 dni napisał 20 utworów – każdy oparty na kolejnych medytacjach zaproponowanych przez św. Ignacego. Podobnie będzie z poszczególnymi odcinkami audycji „Fundament” – okraszą je kawałki z płyty.

Arkadio przez wiele lat związany był z jezuicką parafią w Nowym Sączu i wspólnotą „Magis Plus” opartą o duchowość ignacjańską. – Św. Ignacy od zawsze był mi bliski. Smakuje mi jego nauczanie, treść i metody – mówi raper i podkreśla, że zarówno jego płyta, jak i teraz audycja „Fundament” posłużą tym, którzy byli już na rekolekcjach ignacjańskich – przypomną sobie duchowe ćwiczenia, ale i pozostałym – będą mogli poczuć się zachęceni, żeby takie rekolekcje przeżyć.

„Fundament” będzie emitowany w wieczornym paśmie audycji autorskich w Radiu Profeto. Premierowe odcinki będą się pojawiały od 5 stycznia w każdy wtorek o godz. 20.00, a powtórki – w środy o godz. 14.00.

Arkadio (właściwie Arkadiusz Zbozień) jest raperem, freestylowcem i mówcą. Wydał siedem płyt, dwa audiobooki i dwie książki. Jest pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji „Rób to, co kochasz”. Można go zobaczyć w programie “OCALENI” na TVP 1, gdzie swoim rapem przekazuje historie zaproszonych gości. Współpracował z wieloma cenionymi artystami – m. in. Stanisławem Sojką, CeZikiem, Kamilem Bednarkiem, Darkiem Malejonkiem, Grzegorzem Turnauem, Natalią Niemen, Łukaszem Golcem, Robertem Friedrichem „Litzą”. Jest szczęśliwym mężem oraz ojcem trójki dzieci.