Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus leczy - eSPe

Komentarze do czytań

Kim jesteś?
ks. Daniel Zarębski

Kim jesteś?

piątek, 6 Niedziela Wielkanocy, rok I, Dz 18,9-18

Kiedy Paweł przebywał w Koryncie w nocy Pan przemówił do niego w widzeniu: Przestań się lękać, a przemawiaj i nie milcz, bo Ja jestem z tobą i nikt nie targnie się na ciebie, aby cię skrzywdzić, dlatego że wiele ludu mam w tym mieście.czytaj całość »

Opuścić
ks. Stanislaw Zawilowicz SCJ

Opuścić

czwartek, 6 Niedziela Wielkanocy, rok I, Dz 18,1-8

Potem opuścił Ateny i przybył do Koryntu. Znalazł tam pewnego Żyda, imieniem Akwila, rodem z Pontu, który z żoną Pryscyllą przybył niedawno z Italii, ponieważ Klaudiusz wysiedlił z Rzymu wszystkich Żydów.czytaj całość »

Wtórny analfabetyzm
ks. Michał Olszewski SCJ

Wtórny analfabetyzm

środa, 6 Niedziela Wielkanocy, rok I, Dz 17,15.22-18,1

W owych dniach ci, którzy towarzyszyli Pawłowi, zaprowadzili go aż do Aten i powrócili, otrzymawszy polecenie dla Sylasa i Tymoteusza, aby czym prędzej przyszli do niego. Mężowie ateńscy - przemówił Paweł stanąwszy w środku Areopagu - widzę, że jesteście pod każdym względem bardzo religijni.czytaj całość »

Otwarte drzwi
ks. Michał Olszewski SCJ

Otwarte drzwi

poniedziałek, 6 Niedziela Wielkanocy, rok I, Dz 16,11-15

Odbiwszy od lądu w Troadzie popłynęliśmy wprost do Samotraki, a następnego dnia do Neapolu, a stąd do Filippi, głównego miasta tej części Macedonii, które jest [rzymską] kolonią. W tym mieście spędziliśmy kilka dni.czytaj całość »

Najlepsza odpowiedź
ks. Tomasz Szałanda

Najlepsza odpowiedź

niedziela, 6 Niedziela Wielkanocy, rok A, Dz 8,5-8.14-17

Filip przybył do miasta Samarii i głosił im Chrystusa. Tłumy słuchały z uwagą i skupieniem słów Filipa, ponieważ widziały znaki, które czynił. Z wielu bowiem opętanych wychodziły z donośnym krzykiem duchy nieczyste, wielu też sparaliżowanych i chromych zostało uzdrowionych.czytaj całość »

Zaufanie
Radek Kurpik

Zaufanie

sobota, 5 Niedziela Wielkanocy, rok I, Dz 16,1-10

Paweł przybył także do Derbe i Listry. Był tam pewien uczeń imieniem Tymoteusz, syn Żydówki, która przyjęła wiarę, i ojca Greka. Bracia z Listry dawali o nim dobre świadectwo. Paweł postanowił zabrać go z sobą w podróż.czytaj całość »

Spór
ks. Daniel Zarębski

Spór

piątek, 5 Niedziela Wielkanocy, rok I, Dz 15,22-31

Po naradzie w Jerozolimie apostołowie i starsi wraz z całym Kościołem postanowili wybrać ludzi przodujących wśród braci: Judę, zwanego Barsabas, i Sylasa i wysłać do Antiochii razem z Barnabą i Pawłem.czytaj całość »

Odkryć Bożą Prawdę
ks. Stanislaw Zawilowicz SCJ

Odkryć Bożą Prawdę

czwartek, 5 Niedziela Wielkanocy, rok I, Dz 15,7-21

W Jerozolimie po długiej wymianie zdań przemówił Piotr do apostołów i starszych: Wiecie, bracia, że Bóg już dawno wybrał mnie spośród was, aby z moich ust poganie usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli. Bóg, który zna serca, zaświadczył na ich korzyść, dając im Ducha Świętego tak samo jak nam.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Następna »
Pozycji: 805, strona 1 z 101

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_