Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Advertisement
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Eucharystia moja droga

Komentarze do czytań

Grzech przeciwko Duchowi Św.
ks. Stanislaw Zawilowicz SCJ

Grzech przeciwko Duchowi Św.

czwartek, 7 Niedziela Zwykła, rok I, Syr 5,1-8

Nie polegaj na swoich bogactwach i nie mów: Jestem samowystarczalny. Nie daj się uwieść żądzom i sile, by iść za zachciankami swego serca. Nie mów: Któż mi ma coś do rozkazywania? Albowiem Pan z całą pewnością wymierzy ci sprawiedliwość.czytaj całość »

Rachunek dla pasterza
ks. Michał Olszewski SCJ

Rachunek dla pasterza

środa, Katedry św. Piotra (22 lutego), rok I, 1 P 5,1-4

Starszych więc, którzy są wśród was, proszę, ja również starszy, a przy tym świadek Chrystusowych cierpień oraz uczestnik tej chwały, która ma się objawić: paście stado Boże, które jest przy was, strzegąc go nie pod przymusem, ale z własnej woli, jak Bóg chce; nie ze względu na niegodziwe zyski, ale z oddaniem; i nie jak ci, którzy ciemiężą gminy, ale jako żywe przykłady dla stada. Kiedy zaś objawi się Najwyższy Pasterz, otrzymacie niewiędnący wieniec chwały.czytaj całość »

Wiele cierpi sprawiedliwy
ks. Stanisław Mieszczak SCJ

Wiele cierpi sprawiedliwy

wtorek, 7 Niedziela Zwykła, rok I, Syr 2,1-11

Synu, jeżeli masz zamiar służyć Panu, przygotuj swą duszę na doświadczenie! Zachowaj spokój serca i bądź cierpliwy, a nie trać równowagi w czasie utrapienia! Przylgnij do Niego, a nie odstępuj, abyś był wywyższony w twoim dniu ostatnim.czytaj całość »

Zdrój mądrości
ks. Michał Olszewski SCJ

Zdrój mądrości

poniedziałek, 7 Niedziela Zwykła, rok I, Syr 1,1-10

Cała mądrość od Boga pochodzi, jest z Nim na wieki. Piasek morski, krople deszczu i dni wieczności któż może policzyć? Wysokość nieba, szerokość ziemi, przepaść i mądrość któż potrafi zbadać? Jako pierwsza przed wszystkim stworzona została mądrość, rozum roztropności od wieków.czytaj całość »

Naśladuj mnie
ks. Tomasz Szałanda

Naśladuj mnie

niedziela, 7 Niedziela Zwykła, rok A, Kpł 19,1-2.17-18

Pan powiedział do Mojżesza: Mów do całej społeczności synów Izraela i powiedz im: Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz! Nie będziesz żywił w sercu nienawiści do brata. Będziesz upominał bliźniego, aby nie zaciągnąć winy z jego powodu. Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz kochał bliźniego jak siebie samego. Ja jestem Pan.czytaj całość »

Bóg życia
ks. Stanislaw Zawilowicz SCJ

Bóg życia

czwartek, 6 Niedziela Zwykła, rok I, Rdz 9,1-13

Bóg pobłogosławił Noego i jego synów, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i mnóżcie się, abyście zaludnili ziemię. Wszelkie zaś zwierzę na ziemi i wszelkie ptactwo powietrzne niechaj się was boi i lęka. Wszystko, co się porusza na ziemi i wszystkie ryby morskie zostały oddane wam we władanie.czytaj całość »

Głosić…
Radek Kurpik

Głosić…

wtorek, Św. Cyryla i Metodego (14 lutego), rok I, Dz 13,46-49

Wtedy Paweł i Barnaba powiedzieli odważnie: Należało głosić słowo Boże najpierw wam. Skoro jednak odrzucacie je i sami uznajecie się za niegodnych życia wiecznego, zwracamy się do pogan. Tak bowiem nakazał nam Pan: Ustanowiłem Cię światłością dla pogan, abyś był zbawieniem aż po krańce ziemi.czytaj całość »

Bratobójstwo
ks. Michał Olszewski SCJ

Bratobójstwo

poniedziałek, 6 Niedziela Zwykła, rok I, Rdz 4,1-15.25

Adam zbliżył się do swej żony Ewy. A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: Otrzymałam mężczyznę od Pana. A potem urodziła jeszcze Abla, jego brata. Abel był pasterzem trzód, a Kain uprawiał rolę. Gdy po niejakim czasie Kain składał dla Pana w ofierze płody roli, zaś Abel składał również pierwociny ze swej trzody i z ich tłuszczu, Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę; na Kaina zaś i na jego ofiarę nie chciał patrzeć.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Następna »
Pozycji: 721, strona 1 z 91

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook