Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Bulwarowa
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
24h dla Pana - książka

Komentarze do czytań

Rozpamiętywanie...
ks. Michał Olszewski SCJ

Rozpamiętywanie...

poniedziałek, 4 Niedziela Wielkiego Postu, rok I, Iz 65,17-21

Albowiem oto Ja stwarzam nowe niebiosa i nową ziemię; nie będzie się wspominać dawniejszych dziejów ani na myśl one nie przyjdą. Przeciwnie, będzie radość i wesele na zawsze z tego, co Ja stworzę; bo oto Ja uczynię z Jerozolimy wesele i z jej ludu - radość.czytaj całość »

Niezależny
ks. Tomasz Szałanda

Niezależny

niedziela, 4 Niedziela Wielkiego Postu, rok A, 1 Sm 16,1b.6-7.10-13a

Pan rzekł do Samuela: Napełnij oliwą twój róg i idź: Posyłam cię do Jessego Betlejemity, gdyż między jego synami upatrzyłem sobie króla. Kiedy przybyli, spostrzegł Eliaba i mówił: Z pewnością przed Panem jest jego pomazaniec.czytaj całość »

Boże, dobrze, że jesteś!
ks. Łukasz Chudziński

Boże, dobrze, że jesteś!

sobota, Zwiastowanie Pańskie (25 marca), rok I, Iz 7,10-14

Pan przemówił do Achaza tymi słowami: Proś dla siebie o znak od Pana, Boga twego, czy to głęboko w Szeolu, czy to wysoko w górze! Lecz Achaz odpowiedział: Nie będę prosił i nie będę wystawiał Pana na próbę.czytaj całość »

I znowu
ks. Daniel Zarębski

I znowu

piątek, 3 Niedziela Wielkiego Postu, rok I, Oz 14,2-10

To mówi Pan: Wróć, Izraelu, do Pana Boga twojego, upadłeś bowiem przez własną twą winę. Zabierzcie ze sobą słowa i nawróćcie się do Pana! Mówcie do Niego: Przebacz nam całą naszą winę, w ten sposób otrzymamy dobro za owoc naszych warg.czytaj całość »

Bóg czeka z zaproszeniem
ks. Stanislaw Zawilowicz SCJ

Bóg czeka z zaproszeniem

czwartek, 3 Niedziela Wielkiego Postu, rok I, Jr 7,23-28

To mówi Pan: Dałem im przykazanie: Słuchajcie głosu mojego, a będę wam Bogiem, wy zaś będziecie Mi narodem. Chodźcie każdą drogą, którą wam rozkażę, aby się wam dobrze powodziło. Ale nie usłuchali ani nie chcieli słuchać i poszli według zatwardziałości swego przewrotnego serca; odwrócili się plecami, a nie twarzą.czytaj całość »

Wezwanie do zachowania przykazań
ks. Zbigniew Chwaja SCJ

Wezwanie do zachowania przykazań

środa, 3 Niedziela Wielkiego Postu, rok I, Pwt 4,1.5-9

Mojżesz przemówił do ludu, mówiąc: A teraz, Izraelu, słuchaj praw i nakazów, które uczę was wypełniać, abyście żyli i doszli do posiadania ziemi, którą wam daje Pan, Bóg waszych ojców. Patrzcie, nauczałem was praw i nakazów, jak mi rozkazał czynić Pan, Bóg mój, abyście je wypełniali w ziemi, do której idziecie, by objąć ją w posiadanie.czytaj całość »

Modlitwa ludzi ufających Bogu
ks. Stanisław Mieszczak SCJ

Modlitwa ludzi ufających Bogu

wtorek, 3 Niedziela Wielkiego Postu, rok I, Dn 3,25.34-43

Powstawszy Azariasz tak się modlił, a otwarłszy swe usta, mówił w środku ognia: Nie opuszczaj nas na zawsze - przez wzgląd na święte Twe imię nie zrywaj Twego przymierza. Nie odwracaj od nas swego miłosierdzia, przez wzgląd na Twego przyjaciela, Abrahama, sługę Twego, Izaaka, i Twego świętego - Izraela.czytaj całość »

Bóg i człowiek
ks. Darek Brylak

Bóg i człowiek

poniedziałek, 3 Niedziela Wielkiego Postu, rok I, 2 Sm 7,4-5a.12-14a.16

Pan skierował do Natana następujące słowa: Idź i powiedz mojemu słudze, Dawidowi: To mówi Pan: Kiedy wypełnią się twoje dni i spoczniesz obok swych przodków, wtedy wzbudzę po tobie potomka twojego, który wyjdzie z twoich wnętrzności, i utwierdzę jego królestwo.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Następna »
Pozycji: 750, strona 1 z 94

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_