Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Pielgrzymka - zapisy
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa

Komentarze do czytań

Bóg, który istnieje
ks. Stanislaw Zawilowicz SCJ

Bóg, który istnieje

czwartek, 15 Niedziela Zwykła, rok I, Wj 3,13-20

Mojżesz rzekł do Boga: Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć? Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTORY JESTEM.czytaj całość »

Zauważ!
ks. Łukasz Chudziński

Zauważ!

środa, 15 Niedziela Zwykła, rok I, Wj 3,1-6.9-12

Gdy Mojżesz pasał owce swego teścia, Jetry, kapłana Madianitów, zaprowadził pewnego razu owce w głąb pustyni i przyszedł do góry Bożej Horeb. Wtedy ukazał mu się Anioł Pański w płomieniu ognia, ze środka krzewu.czytaj całość »

Powołanie
ks. Stanisław Mieszczak SCJ

Powołanie

wtorek, 15 Niedziela Zwykła, rok I, Wj 2,1-15a

Pewien człowiek z pokolenia Lewiego przyszedł, aby wziąć za żonę jedną z kobiet z tegoż pokolenia. Ta kobieta poczęła i urodziła syna, a widząc, że jest piękny, ukrywała go przez trzy miesiące.czytaj całość »

Bóg nie jest naiwny
ks. Tomasz Szałanda

Bóg nie jest naiwny

niedziela, 15 Niedziela Zwykła, rok A, Iz 55,10-11

Zaiste, podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa.czytaj całość »

Udaj się do Egiptu
ks. Daniel Zarębski

Udaj się do Egiptu

piątek, 14 Niedziela Zwykła, rok I, Rdz 46,1-7.28-30

Izrael wyruszył w drogę z całym swym dobytkiem. A gdy przybył do Beer-Szeby, złożył ofiarę Bogu ojca swego, Izaaka. Bóg zaś w widzeniu nocnym tak odezwał się do Izraela: Jakubie, Jakubie! A gdy on odpowiedział: Oto jestem, rzekł do niego: Jam jest Bóg, Bóg ojca twego.czytaj całość »

Plan zemsty
ks. Stanislaw Zawilowicz SCJ

Plan zemsty

czwartek, 14 Niedziela Zwykła, rok I, Rdz 44,18-21.23b-29.45,1-5

Juda oraz jego bracia przyszli do domu Józefa. Juda, zbliżywszy się do niego, rzekł: Pozwól, panie mój, aby twój sługa powiedział słowo wobec ciebie. I nie gniewaj się na twego sługę, wszakżeś ty jak faraon!czytaj całość »

Miłość
ks. Paweł Michalewski

Miłość

wtorek, Św. Benedykta (11 lipca), rok I, Dz 4,32-35

Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne. Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wszyscy oni mieli wielką łaskę.czytaj całość »

Bóg przynosi ocalenie
ks. Tomasz Szałanda

Bóg przynosi ocalenie

niedziela, 14 Niedziela Zwykła, rok A, Za 9,9-10

Raduj się wielce, Córo Syjonu, wołaj radośnie, Córo Jeruzalem! Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny - jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oślicy. On zniszczy rydwany w Eframie i konie w Jeruzalem, łuk wojenny strzaska w kawałki, pokój ludom obwieści. Jego władztwo sięgać będzie od morza do morza, od brzegów Rzeki aż po krańce ziemi.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Następna »
Pozycji: 845, strona 1 z 106

Subskrypcja RSS

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_