Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Nowenna Ryś
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezus działa
ks. Daniel Zarębski2017-06-16 08:00
Dzielić się wiarą

Dzielić się wiarą

piątek, Trójcy Przenajświętszej, rok I, 2 Kor 4,7-15

Przechowujemy ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas. Zewsząd znosimy cierpienia, lecz nie poddajemy się zwątpieniu; żyjemy w niedostatku, lecz nie rozpaczamy; znosimy prześladowania, lecz nie czujemy się osamotnieni, obalają nas na ziemię, lecz nie giniemy.

Nosimy nieustannie w ciele naszym konanie Jezusa, aby życie Jezusa objawiło się w naszym ciele. Ciągle bowiem jesteśmy wydawani na śmierć z powodu Jezusa, aby życie Jezusa objawiło się w naszym śmiertelnym ciele. Tak więc działa w nas śmierć, podczas gdy w was - życie. Cieszę się przeto owym duchem wiary, według którego napisano: Uwierzyłem, dlatego przemówiłem; my także wierzymy i dlatego mówimy, przekonani, że Ten, który wskrzesił Jezusa, z Jezusem przywróci życie także nam i stawi nas przed sobą razem z wami. Wszystko to bowiem dla was, ażeby w pełni obfitująca łaska zwiększyła chwałę Bożą przez dziękczynienie wielu.

 

Normalnie jest tak, że skarby ukrywamy, czy zabezpieczamy przed niepowołanymi ludźmi. Kiedy ktoś to odkryje, może nas choćby okraść. 

Trochę inaczej jest z wiarą. Po pierwsze mamy nią się dzielić, a po drugie jest ona jedynie przechowywana w nas. Dlatego gdy ktoś ten skarb odkryje, to zawsze jego reakcja będzie skierowana w twoją stronę, zarówno dobra jak i zła. 

Jednak pamiętaj cóż może ci się stać, jeśli Bóg jest z Tobą?

 

Przeczytaj również >>Kompetencje i źródła<< - Przemysława Radzyńskiego.

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_