Newsletter

newsletter templates powered by FreshMail
Radio Profeto.pl Słowo na dziś Znajdź słowo
Rejestracja »
Jezu, Ty się tym - Esprit
Radek Kurpik2017-03-18 09:01
Zawsze

Zawsze

sobota, 2 Niedziela Wielkiego Postu, rok I, Mi 7,14-15.18-20

Paś lud Twój, Panie, laską Twoją, trzodę dziedzictwa Twego, co mieszka samotnie w lesie - pośród ogrodów. Niech wypasają Baszan i Gilead jak za dawnych czasów. Jak za dni Twego wyjścia z ziemi egipskiej ukaż nam dziwy!

Któryż Bóg podobny Tobie, co oddalasz nieprawość, odpuszczasz występek Reszcie dziedzictwa Twego? Nie żywi On gniewu na zawsze, bo upodobał sobie miłosierdzie. Ulituje się znowu nad nami, zetrze nasze nieprawości i wrzuci w głębokości morskie wszystkie nasze grzechy. Okażesz wierność Jakubowi, Abrahamowi łaskawość, co poprzysiągłeś przodkom naszym od najdawniejszych czasów.

 

Niezależnie od  naszej życiowej sytuacji, niezależnie od stopnia naszego zaangażowania religijnego, Bóg zawsze czeka i pełen miłosierdzia chce przebaczać. Czy potrafimy naprawdę uwierzyć, że nigdy nie jest za późno, że zawsze można zacząć od początku?

Nasza ziemska wędrówka, to kolejne odejścia i powroty... Walka powinna toczyć się o to, aby tych odejść było jak najmniej, a powroty by były prawdziwie trwałe i liczne. 

Okres Wielkiego Postu jest doskonałym czasem na dokonanie swoistego przełomu w naszym życiu, którym z pewnością może stać się nawrócenie! Chciejmy uczyć się wzbudzać w nas poczucie własnej grzeszności. Niech nasze nawrócenia nie będą powierzchowne i przemijające, niech nie będą to tylko zewnętrzne gesty! 

Przygotujmy się możliwie najdoskonalej do  spowiedzi w tym szczególnym okresie i pozwólmy Panu Bogu „zetrzeć nasze nieprawości i wrzucić w głębokości morskie”.

 

Zobacz >>Aktualności<< Radia Profeto - bieżące informacje o audycjach i transmisjach na naszej antenie. 

udostępnij


Advertisement

Komentarze+ Dodaj komentarz


Nikt nie skomentował jeszcze tego tekstu. Możesz jako pierwszy podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przedstawić własne zdanie na temat.
Gorąco zachęcamy do udziału w dyskusji!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Nasi partnerzy

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook
facebook
 
_